Battlefield 5 Birinci Dünya Savaşını Merkezine Alacak

Battlefield 5 Birinci Dünya Savaşını Merkezine Alacak

 Battlefield efsanesi hiçbir zaman hayatımızdan çıkacak gibi gözükmüyor. DICE tarafından geliştirilen oyun ciddi anlamda en sevilen çatışma, savaş ve shooter oyunları arasındaki mevkiini koruyor. En son Battlefield Hardline ile oyuncuların gönüllerini kazanan seride yeni oyun heyecanı ise tam gaz devam ediyor. Battlefield 5 duyurusu yapıldığı günden beri her ne kadar net bir tarih paylaşılmasa da bekleme heyecanı bambaşka noktalara ulaşıyor.

Battlefield 5 oyunu şimdiye kadar en çok tercih edilen savaş oyunlarından birisi olan serinin son çıkması planlanan oyunu. Şuanda halen daha geliştirilmekte olan oyunun 2016 yılının sonlarında ya da 2017 yılının ilk çeyreğinde çıkması düşünülüyor. Battlefield 5 birinci dünya savaşı sırasını anlatacak, oyun modülü olarak bu döneme değinecek fikri ise çok başka bir noktadan doğdu.

Battlefield 5 Ne Zaman Çıkıyor?

Battlefield 5 çıkış tarihi olarak 2016 sonu 2017 başı gibi net olmayan tarihler sunarak oyuncuları geçiştirmişti. Ancak World of Games isimli İsviçre menşeili oyun dağıtıcısı bir çuval inciri berbat etmiş olabilir. Çünkü daha önceden de Uncharted Trilogy isimli bir oyun ekleyerek Sony tarafından Nathan Drake Collection’ın aniden satışına başlamasına sebep olmuştu. Çünkü verdikleri detaylar Sony tarafından merak olgusu sebebiyle bekletilen detaylardı.

Şimdi aynı o şekilde Battlefield 5 çıkış tarihi 26 Ekim 2016 olarak gözükerek sitedeki yerini aldı. Herhangi bir resmi açıklama olmamasına rağmen çıkış tarihine olumlu gözlerle bakılabiliyor. Dikkat çeken detay ise Battlefield 5 hikayesi için Birinci dünya savaşında geçen shooter oyunu ibaresi oluyor. Yani oyunu net olarak konusunun birinci dünya savaşını kapsadığını anlayabiliyoruz. Tahminlerimize göre E3 2016 esnasında EA Games tarafından tanıtılacak olan Battlefield 5 bu detaylarla daha fazla dikkat çekmeyi başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir