Battlefield 5 Beklerken Battlefield 1 Sürprizi

Battlefield 5 Beklerken Battlefield 1 Sürprizi

Efsane seri Battlefield bu yıl çıkması beklenen yeni oyununu 6 Mayıs 2016 tarihinde resmi olarak duyurdu. EA Games ve DICE ortaklığında geliştirilen yeni oyun Battlefield 4 sonrasında bir Battlefield 5 etiketiyle duyurulur zannediliyordu. Ancak firmalar tam anlamıyla bir ters köşe yaparak Battlefield 1 oyunu ile karşımıza çıktılar. Bunun altında seriyi baştan yenileyerek yaratma fikri olacağı gibi senaryo bazlı bir seçim de olabileceğini söyleyebiliriz. Eski savaş temasını sonuna kadar yansıtacak olan atmosferine dönüş yapan Battlefield için artık durmak yok. Oyunun geçeceği tarihler ise Birinci Dünya Savaşını baz alıyor. Bu durumda oyunun devam niteliğinde olacak ve önümüzdeki yıllarda ikinci dünya savaşını kapsayacak bir Battlefield 2 oyunu neden çıkmasın?

Oyunun 6 Mayıs 2016 tarihinde resmi olarak duyurulmasıyla birlikte birçok detayda oyunculara sunuldu. Bunlar arasında elbette ki en çarpıcı olanları oyunun içeriğine dair bilgilerdi. Hava, kara ve deniz savaşlarını kapsayacak olan oyunda üç birimde de yer alabileceğimiz gibi buna ilişkin rütbelerinde oyunda var olması ince bir düşüncenin eseri olmuş. Yani klasik olarak sağlıkçı, destek birimi gibi rütbe seçeneklerimiz olacağı zaten kesin. Fakat bir tank subayı olacağımız gibi bir pilot olmakta bizim seçimimize ve başarımıza kalmış. Bize sunulan tüm bu savaş atmosferinde özel savaş uçaklarından devasa bombardıman gemilerine, hafif araçlardan ağır güdümlü tanklara kadar geniş çaplı bir araç içeriği bulunuyor.

Battlefield 1 Ne Zaman Çıkacak?

Battlefield 1 çıkış tarihi için DICE firması EA ile yaptığı toplantılardan edinilen sonuçlara göre 21 Ekim 2016 tarihini resmi çıkış tarihi olarak açıkladı. Fakat oyunu erken erişim anında pre-order seçeneğiyle temin etmeniz durumunda erken erişim şansından faydalanabileceksiniz. 18 Ekim 2016 tarihinde herkesten 3 gün önce oyuna giriş yapabilirsiniz.

Battlefield 1 fragmanı tüm sürprizleri ve detayları içerirken erken erişim almanız halinde bir ay boyunca EA Access üyeliğiniz ve PS4 temasının da sahibi olacaksınız. Oyunun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkacağını hatırlatıp sizi fragmanla baş başa bırakalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir