Battlefield 4 Oyuncuları Artık Yeni Arayüzle Karşılaşmaya Hazır

battlefield 4

EA ve DICE tüm Battlefield oyunlarını bir araya toplayabilecek, aynı zamanda Co-op oynanışta da avantaj sağlayacak bir geliştirme üzerinde çalışıyordu. Bunu da sizlere Battlefield arayüz değişimi olarak aktarmıştık. Dolayısıyla artık çok daha iyi grafikler ve işlevsel özelliklerle karşılaştığımız menülere alıştık. Eskileri ise ancak yad ediyoruz. Bu değişimin yeni ayağı olarak ise Battlefield 1 çıkışıyla birlikte EA ve DICE tarafından sunulacak. Hatta sunulmaya başlandı diyebiliriz.

Bu arayüz değişikliği Battlefield serisine ne katacak derseniz oyunlar arası geçiş kolaylaşmış olacak. Tek bir platformdan tümüne ulaşım sağlamak gibi düşünülebilir. Yalnızca Xbox One ve PlayStation 4 için aktif hale getirilen Battlefield 4 yeni arayüzü ise nelerle karşılaşacağımızı bize özetliyor. Şuan için Battlefield Hardline ve henüz çıkmayan Battlefield 1 için resmi bir duyuru gelmedi. Ancak BF1 arayüzü için kesinlikle entegre edildiğini düşünmekteyiz. Muhtemelen Hardline için önümüzdeki iki üç haftalık süreç, etkinlik ya da konferanslar bekleniyor olabilir.

Battlefield 4 Yeni Arayüz Fragmanı

Battlefield serisi arayüz değişikliğini tamamen sunacak olmasına karşın başlangıç için BF4 seçilmiş. Bunun özel bir sebebi olmadığını düşünürken aktif oyuncu sayısının göz önünde bulundurulabileceği üzerinde hem fikir olduk. EA tarafından bu konunun sentezlenerek kararın verildiği kanısındayız.

Yeni arayüzle Battlefield 4 nasıl gözüküyor diye merak ediyor olabilirsiniz. DICE resmi olarak sosyal hesaplarından bir video paylaşarak yeni arayüz hakkındaki tüm bilinmeyenleri ortaya döktü. Videoda gördüğümüz kadarıyla eski arayüzü pek özlemeyeceğiz. Gerek kullanışlı olması, gerekse diğer oyunlarla entegre bir sisteme bağlanması oyun için paha biçilemez bir detay oluşturuyor. Tabi ki görselliğin hakkını yememek gerekiyor. Öncekine kıyasla çok daha hoş gözüken bir tasarım çizgisine sahip.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir