Battlefield 4 İçin Yeni DLC Gelmeyecek

Battlefield 4 İçin Yeni DLC Gelmeyecek

Battlefield 4 efsane serinin son çıkan oyunu olarak bizlere sunulmuştu. Yaklaşık olarak 3 yıl önce çıkarılan oyunun geliştiricisi DICE ise bomba gibi açıklamalarda bulundu. Hali hazırda Star Wars: Battlefront ve Mirror’s Edge gibi beklentisi yüksek olan oyunları piyasaya süren ve sürmeye hazırlanan yapım şirketi artık Battlefield 4 defterini kapattığını resmen açıkladı. Mevcut kararın sahibi ise stüdyonun Los Angeles biriminin başındaki David Sirland oldu. Twitter üzerinden oyuncuların sorularını yanıtlayan yetkili geliştirici oyuncuların bir sonraki Battlefield 4 DLC’sini sormaları üzerine görünürde bunun için bir test süreci dahi olmadığını belirtti.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylara kadar aktif olarak Battlefield 4 güncellemeleri oyuncularla buluşuyordu. Hatta DICE için oyun amiral gemisi olarak adlandırılıyordu. Ancak görünen o ki artık yeni ufuklara yelken açılmaya başlanmış. Hatta bu tutum oyun severlerin aklına Battlefield 5 ne zaman çıkacak sorularını da getirdi. Yani önceki sürüme daha fazla güncelleme gelmeyeceğinin kesinleşmesi yeni oyunun geliştirme çalışmalarının hızlanacağı fikrini doğurdu.

Battlefield 5 Çıkacak Mı?

DICE firması Battlefield serisi boyunca tüm güncellemelerini ve oyun sürümlerini CTE adı verdiği topluluk test içerikleriyle sunmuştur. Yani öncelikle geliştirilen sürüm ya da güncelleme belirli sayıdaki topluluğa sunularak alınan reaksiyonlar ve başarılar değerlendirilir. Sonrasında ise mevcut durum üzerinden oyunun ya da güncellemenin çıkıp çıkmayacağına karar verilir.

Bu noktada Battlefield 4 yeni güncellemeler alamayacak kanısına varmak mümkünken herhangi bir Battlefield 5 çıkışı içeren cümleye rastlanmadı. Fakat geliştirilmekte olduğunu düşünen çok sayıda oyun mecrası var. Zira bu süreçte bunu bildirmek zorunda olmadıklarını da söylemeliyiz. Belki de DICE büyük bir sürpriz yaparak 2016 yılı içerisinde ya da 2017 yılının başlarında bize yeni bir Battlefield oyunu armağan eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir