Battlefield 2143 Sızdırıldı Mı?

Battlefield 2143

Battlefield serisi EA Games ve Dice stüdyoları tarafından oyunculara sunulan eşsiz bir FPS oyunudur. Serinin birçok oyunu var ve bu iki dev firma bu konuda oldukça iddialı işler başarıyor. Alanının en iyi oyunu denilebilir. Daha önceden de Battlefield 2142 oyunuyla bizi eşsiz bir gelecek yolculuğuna sürüklemişti.

Ancak garip olan kısım şurada başlıyor. EA Games ve özellikle Dice stüdyoları şuan Star Wars Battlefront oyunuyla ve Mirror’s Edge Catalyst oyunlarıyla uğraşıyor. Yani çıkması kesinleşmiş fakat henüz net bir biçimde bitmemiş olan bu oyunların üzerine çalışıyor. Bunun yanı sıra şimdiye kadar bahsi hiç geçmemiş bir devam oyunu gibi gözüken Battlefield 2143’ün sızdırılmış olma ihtimali ne denli doğrudur emin olamıyoruz.

Reddit üzerinde görülen görsellerde bir adet oyun giriş ekranı bulunuyor. Battlefield yazısı klasik ve 2142 oyununda ki fontla 2143 yazısı dikkat çekiyor. Tamamen aynı fontların kullanılmış olması akıllara acaba sorusunu getirmiyor değil. Bununla beraber oyun içi tam netliğe sahip olmasa da sanki ekran görüntüsü gibi gözüken iki oyun içi görsel yer alıyor. Oyun içinde var olan yazı tipleri de Battlefield klasiklerinden. Tüm bu ipuçları bir araya toplandığında üreticilerin boş durmayarak Battlefield çalışmalarını da yürüttükleri kanısına varılıyor.

Ancak ne EA Games ne de Dice Studios henüz resmi bir açıklama yapma gereği duymadı. Bu yüzden haberin ne denli doğru olup olmadığına asla emin olamayacağız. Tabi yakın tarihte çıkacak oyunlarla beraber Battlefield için bir oyun içi fragman yayınlanmazsa. Oyun severlerin aklına ilk gelen detay Battlefield 2142 oyununun devamı Battlefield 2143 olarak karşımıza çıkacağıydı. Genelde hikayeleri birbirine bağlayarak heyecanı iki katına çıkaran bu firmalar böyle bir şey yaparak efsanenin yeni sürümünü hayata geçirebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir