Battlefield 1 Verdiği Bilgilere Doymuyor

Battlefield 1 Verdiği Bilgilere Doymuyor

EA ve DICE her geçen gün farkı bilgiler sunarak heyecan dozajını daha da üst noktalara tırmandırmaya devam ediyor. Battlefield 1 sürpriziyle bize büyük bir şok yaratan geliştirici firmalar şimdi de oyun içeriğine dair neredeyse tüm detayları paylaşıyorlar. Deyim yerindeyse oyuncuların ağzından sular akmaya başladı. Şimdiye kadar oynadığımız Battlefield serisini kenara kaldırabilecek düzeyde içeriğe sahip olan bu oyunda yakın dövüşten snipera, eski silahlardan son teknoloji silahlara kadar geniş bir ekipman bizi bekleyecek. Öncelikle dönemin birinci dünya savaşı olması heyecan duymanıza sebep olabilecek bir detay.

Bakıldığı zaman sürekli röportaj veren geliştiriciler bize muntazam hikâyeden kesitler sunmayı da ihmal etmiyor. Örneğin süngüler, atlar ve ilkel silahlarla rakibimizle kıyasıya çarpışabileceğimiz bazı anlar bizi bekleyecek. Tabi bazı ilkel ve eski silahların öldürücü gücü o kadar yüksek olacak ki son teknoloji silahları bile alt edebilecek. Tamamen kabiliyet ve oyun disiplinini merkezine alan bir oynanabilirlik yaratılmış. At sırtında kat edeceğimiz yolların yanı sıra tank sürücüsü olabileceğimiz gibi hava görevlerinde pilot olma şansımızda olacak. Gerçekten bu denli geniş çaplı bir içerik heyecan verici olsa gerek.

Battlefield 1 Görevleri Çoklu Oyuncu Destekleyecek Mi?

Geçtiğimiz günlerde yapılan röportajda verilen detaylar gerçekten büyüleyiciydi. Co-op oynarken arkadaşınızla beraber ortak görev yapma şansı sunacak olan sistemi şöyle örneklendirdiler. Bir hava görevinde uçağın kullanılması, silahında ateş etmesi gerekiyor. Dolayısıyla arkadaşınız uçağı kullanırken sizde düşman mevzilerini darmadağın edebilirsiniz.

Bu bağlamda tank, uçak ve gemi gibi araçların tamamının hasar göreceğini, hasara göre de hareket kabiliyetinin düşeceğini belirttiler. Genelde savaş oyunlarında ya sağlam ya da tamamen hurda olan araçlara alışmıştık. Battlefield çoklu oyunculu mod ise bize unuttuğumuz detayları tekrar hatırlatacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir