Battledawn Online İnceleme

Battledawn Online Hakkında Bilgiler

Battledawn Online strateji kurarak oynanan bir browser oyunudur. Web tabanlı oyunlarda köyünüzü geliştirerek saldırılar düzenliyordunuz, bu oyunda koloni oluşturuyorsunuz, geliştikten sonra düşman kolonilere saldırıp onları da kendinize bağlamaya çalışıyorsunuz. Battledawn diğer browser oyunlarına göre farklılıklar içerir, alışılmışın dışına çıkarak size değişik heyecanlar yaşamanızı sağlar.

Battledawn’da bir döngü vardır, oyunun bir noktasında her şeyiniz eski haline döner ve baştan başlarsınız. Tur, Eta, Era isimli modları vardır, tur oyunun zaman anlamını taşır. Turdaki zaman birimi 10 dakika olarak hesaplanmıştır, bu 10 dakika içerisinde üretmekte olduğunuz hammaddelerde artış, savaş alanını gidiş sürenizde kısalmalar yaşanır.

Eta ise bir durumun ne zaman olacağını gösterir. Eta olayı 10’u ifade ederse 10 tur içerisinde bir koloniye füze gönderdiyseniz turun bitiminde attığınız füze gönderdiğiniz noktaya varmış olur.

Battledawn’da Era olayı ise round anlamı taşır. Bir Era 5 bin turu ifade etmektedir. Buradaki 5000 turun sonunda oyun kendisini sıfırlar ve başa dönersiniz. Bu turların sonunda büyük başarılar gösterip ilk 3 sıraya girebilirseniz oyun tarafından size ve ekibinize çeşitli hediyeler takdim edilir.

Battledawn Online’a başlarken karşınıza Antik Dönem, Mars ve Dünya olarak karşınıza 3 farklı yer çıkar. İstediğiniz bölgeyi seçtikten sonra koloniniz için bir nokta belirlersiniz. Mesela Ülkemizin Karadeniz kıyılarını seçmek gibi.

Oyunda koloniyi ilk kurduğunuzda gelişiminizin yavaşlamaması için kimse size saldıramaz, bu arada gerekli hammadde üretimlerinize başlayarak kendinizi geliştirmelisiniz. Oyunda ele geçirdiğiniz kolonilerin ürettiği hammaddelerden payınızı alırsınız, yani onlar sizin sömürgeniz olacak. Komşularınızdan dost edinerek ittifak kurup olası saldırılara karşı bir birinizi koruyabilirsiniz.

Battledawn haritanızda çeşitli fabrikalar, madenler, petroller göreceksiniz, buradaki yerlerin bazıları başkası tarafından ele geçirilmiş olabilir. İlk başlarda zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız sahipsiz yerleri ele geçirerek hammaddenizi yükseltebilirsiniz. Rakiplerinizin ele geçirdiği noktalara da güçlendikten sonra saldırı yaparak alabilirsiniz.

Battledawn oyununda Relic, kristal gibi önemli eşyalar yer alır. Bir sunucuda 10 tane Relic bulunur, bu ürünü elinde bulunduranlar puan, üretimlerinde artış gibi özelliklere sahip olur. Kurula bir ittifak sunucudaki 10 tane Relic’i ele geçirip belirlenen süre zarfında korumayı başarırsa oyun biter ve sıfırlanır, Relic’leri elinde bulunduran grup oyunu kazanmış sayılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir