Batman The TellTale Series Episode 1 İçin İnceleme Puanları

batman the telltale

Bir süredir geliştirilmeye devam edilen Batman The Telltale Series bize bambaşka bir macera sunmak amacıyla projelendirildi. Bildiğiniz tüm Batman oyunlarını aynı zamanda tüm senaryoları unutun. Çünkü bu kez Telltale Studios hepsinden bağımsız bambaşka bir oyun tasarlamayı tercih etti. Dolayısıyla hikâyesi farklı olduğundan herkesin ilgisini çekebilecek bir yapım olması muhtemel oldu. Daha önceden de duyurulduğu gibi Batman The Telltale Series çıkış tarihi 2 Ağustos 2016 olarak belirtilmişti. Öyle de oldu ve geçtiğimiz gün itibariyle oyun çıkış yaptı. Tabi toplamda 3 sezondan oluşacak olan oyunun yalnızca ilk sezonu bizlerle buluştu. Yani Batman The Telltale 1.sezonu çıktı.

Ortalama 2-3 aylık periyotlarla 2017’ye kadar üç sezonunda bizlerle olmasını bekliyoruz. Tabi ilk sezonu oynamaya başlayanlar şimdiden yeni sezonlar için heyecanlanmaya başladı. Çünkü oyunda hem Bruce Wayne hem de Batman karakterini yönetiyoruz. Yani macera ve aksiyon bir anlamda ikiye katlanıyor. Her açıdan müthiş bir Batman oyunu sunmayı başaran TellTale ise ilgiden oldukça memnun. Ortalama olarak 4/3’lük bir başarıya ulaşabileceğini düşündüğümüz Batman inceleme puanları ile bu sınıra oldukça yakın gözüküyor. Hatta şuan için gönderilen puanlar neticesinde kısmi olarak geçtiği platformlarda oluyor.

Batman The TellTale 1.Sezon İncelemesi

Şuana kadar tabi ki tüm oyun mecralarının puanları mevcut değil. Ancak çıkar çıkmaz inceleyerek tüm koşullara uygun bir inceleme yapanlar yavaş yavaş bildirilere başladılar. Buna göre genel geçer puanların beklentiyi aştığını söylemek mümkün.

  • IGN: 10/7.5
  • PC Gamer: 100/68
  • Game Informer: 10/7
  • Xbox Achievements: 100/80
  • Gamespot: 10/8
  • We Got This Covered: 5/4.5
  • Polygon: 10/8

Batman: Realm of Shadows olarak lanse edilen oyun Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, PC için piyasaya çıktı. Aynı zamanda mobil olarak iOS ve Android için çıkış yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir