Batman: Return to Arkham Ertelenenler Kervanına Katıldı

Batman; Return to Arkham Ertelenenler Kervanına Katıldı

Batman: Return to Arkham içeriği bildiğiniz gibi sürpriz bir biçimde Warner Bros tarafından oyun severlere duyurulmuştu. Özellikle Batman: Arkham Asylum ile beraber sunulacak olan Batman: Arkham City oyunları kitlede büyük bir heyecan yaratırken içerik tuzu biberi olmuştu. HD Remaster versiyonu oldukça iyi bir senaryo yapısıyla bizlerle buluşturmak isteyen ekibin Virtuous Games ile ortak bir çalışma yürütüp tüm platformlara oyunu sunmaya hazırlandığını biliyoruz. Son güncel Batman: Return to Arkham çıkış tarihi ise hatırlayacağınız üzere 29 Temmuz 2016 olarak lanse edilmişti. Fakat ertelenen oyunlar kervanına katıldığını dün itibariyle öğrenmiş olduk.

Açıklamayı yapan Warner Bros cephesi şaşırmadığımız bir ifade kullanarak uyarlama serisinin oyuncu kitlesinde daha büyük bir yankı uyandırabilmesini sağlamak için daha geniş bir zamana ihtiyaç olduğunu bildirdi. Yani bir anlamda topu Virtous Games şirketine attı. Bu noktada dikkat çeken bir diğer unsur ise oyunun PC platformu için değil Xbox One ve PlayStation 4 uyarlamaları ile gündeme gelmesiydi. Yani bu erteleme aslen konsol oyuncularını ilgilendiren bir erteleme gibi gözüküyor.

Batman: Return to Arkham Ne Zaman Çıkacak?

Bir bilinmezlikte Batman: Return to Arkham yeni çıkış tarihi ile karşımıza çıkıyor. Zira genelde ertelenen oyunlar için duyurulan çıkış tarihleri yeni tarihi de içeriğinde kapsıyor. Fakat gel gelelim ki bu bağlamda yeni bir çıkış tarihi açıklamayan Warner Bros oyunla ne zaman karşılaşacağımızı bize sürpriz olarak sunacak gibi bir izlenim yaratıyor.

Ancak şimdiden Batman: Return to Arkham içeriği hakkında 2017’nin ortalarında çıkacağına dair spekülatif söylentiler dönmeye başladı. Bu noktada nihai açıklamayı her ne kadar Virtuous Games ve Warner Bros şirketleri yapacak olsa da şuanda oyun dünyasında mevcut çıkışın bu döneme sarktığına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir