Batman Oyunu İçin Yeni Ayrıntılar

Batman Oyunu İçin Yeni Ayrıntılar

Batman oyunu 2015 yılı içerisinde TellTale Games tarafından duyurulan yeni bir proje olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak 2016 yılının ilk çeyreği geride kalırken oyuna dair net bir detayın sunulmaması ilginçliğini koruyordu. İlk olarak Video Game Awards etkinliği sırasında TellTale Games tarafından video yordamıyla açıklanan geliştirmelerin tüm hızıyla devam ettiği söyleniyordu. Fakat seriyle bağlantısı olmayan ve kendi hikâyesine bürünmüş bir yapıyla sunulacak olan yeni Batman oyunu zaman alacak gibi gözüküyor.

Batman oyunu çıkış tarihi şuan için net bir biçimde bizlere sunulamıyor. Bunun haricinde sistem gereksinimleri ya da platform bilgisi de henüz netleşmiş değil. Aslına bakarsanız oyunun yalnızca geliştirildiğini biliyoruz. Fakat TellTale Games yaptığı açıklamalarla beklentileri üst kademelere çıkarma konusunda ciddi adımlar atıyor. Son olarak verilen bilgilere göre oyunun hikâye modunun geniş bir oynanış sunacağı belirtildi. Öyle ki oyuncuların hikâyeden bağımsız olarak hareket edebilecekleri bir oyun tasarlandığı ortada. En ilginç kısmın ise hikâye içerisinde yapacağımız seçimlerin oyunun kaderini belirleyeceği olduğunu söylemek gerekiyor. Yani tercihlerimize göre farklı finaller izleyebileceğiz.

Batman Oyununun Hikâyesi

Yeni Batman oyunu TellTale Games tarafından sır gibi saklanıyor. Aslında bir bakıma ortada gösterecek çok fazla ayrıntımız yok açıklamasıyla henüz hazır olmaktan çok uzak olduğu düşünülebilir. Fakat verilen bilgilerde serinin sevilen karakterleri arasında gösterilen birçok ismin oyunda yer alacağını öğrendik.

Örneğin Jim Gordon, Alfred ve Vicki Vale gibi karakterlere oyunda rastlayabileceğiz. Bunun haricinde Bruce Wayne için gerçekten ciddi bir senaryo hazırlandığını ve oyunculara Batman ve Bruce arasında ilginç bir tat yaşatacağı vurgulanıyor. Batman oyunu ne zaman çıkacak bilinmese de çıktığında ses getireceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir