Batman Fiyaskosunda Oyunu Satın Almış Oyunculara Altenatif

Batman Fiyaskosu

Batman Arkham Knight oyunu uzun bir süredir PC oyuncuları tarafından beklenen nadide bir yapım. Ancak oyunun ertelenen çıkış tarihleriyle tahammül sınırlarının son demlerine gelen oyuncular oyunun çıkış tarihiyle beraber hemen tüm ilgiyi gösterdiler. Steam üzerinden dijital satışların yanı sıra kutulu olarak oyunu arşivine dahil edenlerin sayısı bir hayli fazla. İşte tam bu noktada tam anlamıyla bir fiyasko yaşandı.

Batman Arkham Knight oyununu PC platformunda oynamaya başlayan oyuncuların gördükleri grafikler ve oyun hataları basit bir flaş oyun izlenimi yarattı. Beklentilerin çok altında grafikler, fragmanlarla özdeşleşmeyen oyun içi hareketler ve görsel hatalarla tam bir hayal kırıklığı yaşandı. Yapımcı oyun devleri Warner Bros ve Rocksteady tarafından anında oyunculardan özür dilenerek var olan hatanın en kısa sürede giderileceği söylendi. Bu konuda yapılabilecekler henüz net değil. Ancak dünyaca ünlü bu iki oyun firması bu işin çıkar yolunu mutlaka bulacaklardır.

Bu noktada oyunu satın almış ancak oyunu oynayamayan ya da böyle olduğunu bilseydim almazdım diyen kişilerin kafaları soru işaretleriyle doluydu. No Bull Intentions adında bağımsız olarak çalışan bir oyun firmasının teklifi gelene kadar. Firma kendi çapında oyunlar geliştirerek, oyun modları üzerine başarılı işler yapıyor. Bununla beraber Warner Bros ve Rocksteady firmalarının hatalarını muhakkak düzelteceklerini ve PC oyuncularının sabırlı olmaları gerektiğini açıkladı. Yıllardır konsol oyuncularına sunulan ayrıcalık yüzünden PC oyuncularının geri plana itildiğinin farkında olduklarını bunun için Batman Arkham Knight oyununu dijital ya da kutulu olarak almış olanların kanıtlamaları halinde ücretsiz olarak oyun vereceklerini bildirdiler.

30 Haziran tarihinden önce oyunu almış olanların gerekli belgeleri supremeleagueofpatriots[et]gmail.com adresine mail atmaları halinde mağduriyetlerinin giderileceği açıklandı. Supreme League Of Patriot oyununun üç bölümüne ücret ödemeden sahip olabilecek olan oyuncular tekrar heyecanlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir