Batman; Arkham Knight Tekrar Satışa Çıkıyor

Batman; Arkham Knight

Bildiğiniz gibi Batman Arkham Knight oyunu bu yıl içerisinde çıkarak büyük bir felakete dönüşmüştü. Oyunun Xbox One ve PS4 sürümlerinde bir hata yaşanmazken PC sürümünde ciddi anlamda boşluklar vardı. İlk olarak PC oyuncularını çileden çıkaran FPS sorunu yaşandı. Düşük FPS değerlerinde oyunu oynamaya çalışan oyuncular Batman Arkham Knight için gelecek bir düzeltmeyi bekliyorlardı. Bu durum oyunun PC sürümünde yaşanan hataların, eksikliklerin, senaryo kopukluklarının ve oynanabilirliği etkileyen diğer unsurların sorunlu oluşuna kadar sürdü.

Batman Arkham Knight PC sürümünün tamamıyla hatalı olduğuna kanaat getiren oyuncular, geri bildirimleriyle firmaların bunun fark etmesini başardı. Yapımcı Warner Bros tarafından yapılan açıklamalar oldukça ılımlıydı ve birçok noktada çözümcü davrandı. İlk olarak PC sürümünün düzeltileceğini, bu zaman içerisinde alternatifler sunulacağını, o zamana kadar çıkacak DLC dosyalarının ücretsiz verileceğinin altı çizildi. Ancak öfkeli bir oyuncu kitlesine karşı durmak gerçekten zordur.

Sonuç itibariyle uzun uğraşlar sonucunda aylar sonra bugün Warner Bros bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre Batman Arkham Knight oyununun PC sürümü tamamıyla düzeltilmiş. Aynı zamanda düzeltilmiş olan sürümle piyasadan çekilen oyunun tekrar piyasaya girmesi mümkün hale gelmiş. Zaten yayınlanan büyük bir ana güncelleme sayesinde görünen hataların büyük kısmı ortadan kalkmıştı. Ancak oyuncuların yaşadığı problemler yüzünden çok sayıda insan mağdur olmuştu.

Tekrardan aynı mağduriyeti yaşamak istemeyen oyuncuları ikna edebilmek için Warner Bros nasıl bir yol izleyecek bilinmez. Ama yapılan ilk çalışmalar arasında Batman Arkham Knight için konsollara çıkmış tüm DLC dosyalarının ücretsiz sunulacağı belirtildi. Konsollara çıkan DLC dosyalarının PC ile uyumlu olması bile firmanın bu olayı ne kadar ciddiye aldığının göstergesi. 2015 yılının Ekim ayının sonuna doğru aktif olacak Batman Arkham Knight hevesi kaçmayan oyunculara sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir