Batman Arkham Knight İçin Warner Bros ve Rocksteady Açıklamaları

 batman-arkham-night

Bildiğiniz gibi merakla beklenen oyun Batman Arkham Knight olaylarla çıktı. PS4 ve Xbox One için sıkıntısız olarak sunulmuş olsa dahi PC oyuncuları adına aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. PC oyuncularının ertelemeler neticesinde oyundan soğumasının üzerine tuz biber olan olay performans sıkıntısıyla başlayarak grafiğe kadar uzanmıştır.

Firmaların belirttikleri sistem gereksinimlerinden yüksek düzeyde sistemlerde dahi düşük FPS değerinin yanında önerilen sistem gereksinimlerinde grafik hataları fazlasıyla dikkat çekti. Ciddi anlamda tepki yağmuruna tutulan oyun yöneticileri olayla ilgili açıklamalarda bulunmuşlardı. Warner Bros ve Batman serisinin yaratıcısı Rocksteady firmalarının ortak yapımı olan oyun için özür mesajı yayınlanalı daha günler oluyor. Firmalar oyunculardan özür dileyerek sorunun çözüleceğini açıkladı.

Bunun üzerine azda olsa sakinleşen PC oyuncularını dün Rocksteady çıldırma noktasına getirdi. Gerçekleşmiş olan hatanın firmalarından kaynaklanmadığını oyunun PC sürümünü geliştiren firma ile ilgili olduğunu belirten açıklamalar birçok kişiyi çileden çıkarmaya yetti. Hem suçlu hem güçlü şeklinde eleştirilen oyun firması aynı zamanda hatanın ne zaman çözüme ulaşacağını bilmediklerini ve sorun yaşamamak için grafik düzeylerini düşürerek oynamalarını tavsiye etti. Adeta oyuncularla dalga geçercesine takındıkları bu tavır firmanın başını çok ağrıtacak gibi duruyor.

Bu açıklamalara karşın Batman Arkham Knight için Warner Bros geniş bir açıklama yaptı.

  • FPS odaklı bir performans geliştirme
  • Oyunun akıcılığına katkı sağlanması
  • Ekstra grafik ayarları
  • nVidia için SLI hatasını gidermek
  • Sistemin aşırı VRAM kullanma hatasını düzeltmek
  • AMD için Crossfire desteği sunmak
  • AMD ve nVidia için ortak grafik kartı optimizasyonu

Bu düzeltmelerle adım adım oyunun kusursuz bir hale getireceğini Warner Bros ismi adına taahhüt etmiş oldu. Rocksteady çıkışına karşın Warner Bros tarafından yapılan açıklamalara rağmen Batman Arkham Knight değerlendirme puanları çeşitli mecralarda 1.4 puan dolaylarında seyrediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir