Batman Arkham Knight İçin Alfred Modu

 Batman Arkham Knight İçin Alfred Modu

Batman Arkham Knight oyununun çıkışı her ne kadar büyük sorunlarla gündeme gelse de şuan için en azından konsollar için durum şahane gözüküyor. Bir grup oyuncu ise oyunun resmen açıklarını kovalıyor. Yapılmayacak, görülmeyecek hatta asla olmaz dediğimiz detayları oyun içerisinde bularak diğer oyunculara sunuyorlar. Tabi ki Cadılar bayramı easter egg bulan gruptan bahsediyorum. Resmen olay olan buluşun ardı arkası kesilmeyecek gibi gözüküyor.

Çünkü aynı grup Batman Arkham Knight için yepyeni bir durum keşfetti. Kısaca oyunu uşak Alfred ile oynadığınızı düşünün. İster Batman kıyafetlerini çalarak biraz Batmancilik oynadığınızı, isterseniz Bruce yerine geçerek gerçek bir Batman olduğunuzu. Kulağa hoş mu geliyor? O zaman bu modu mutlaka denemelisiniz.

Kitabı okuyanların hatırlayacağı gibi sadık ve bilgili uşağımız Alfred aslında hiçte boş bir insan değil. Hatta çoğu mecrada Superman’i paspas olarak kullanışına hala rastlayabilirsiniz. Bu kadar şeyi başarmış birinin zaten boş olması imkânsız. Dolayısıyla yapacağı her kaçıklığa şahsi olarak tahammülüm var. Batman Arkham Knight oyununda kaldırımda Batman gibi milleti dövmek, ortalığı karıştırmak ve olaylara müdahale etmek mümkün.

Hatta kendi kendimize Bruce havasında konuşarak Alfredle diyalog kurmamız mümkün. Yani kendi kendimizle konuşabiliyoruz. Bruce ile aynı diyalogları yaşayabilmek ama bunu yaşarken bizde Alfred karakterini yönetmek gerçekten ilginç oluyor. Kısa bir video yayınlayarak durumu gösteren grup ise tam bir çılgın. İleriki günlerde karşımıza ne gibi durumlarla çıkacakları hala daha meçhul diyebilirim. Ellerinden gelmeyen yok gibi gözüküyor.

Cat Woman ile yaşanan sahneleri Alfred ile yaşadığınızı hayal ederseniz oyuna nasıl bir renk katacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ciddi anlamda Batman Arkham Knight oyununa yeni bir soluk gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir