Batman Arkham Knight Grafik Karşılaştırması ve Sistem Gereksinimleri

 batman-arkham-knight

Batman Arkham Knight oyunu bir efsanenin yeniden doğuşu. Ancak şimdiye kadar birçok spekülasyonla bu günlere geldi ve dün üç platform içinde resmi çıkışını gerçekleştirdi. Hangi konsolda çıkacağı, sistem gereksinimlerinin sürekli değişiyor olması, şirket bilmecesi gibi sorunlar neticesinde sonunda sevenleriyle buluştu. Şimdi ise Batman Arkham Kinght sistem gereksinimlerini ve PC, Xbox One ve Play Station 4 görüntü karşılaştırmasıyla sizi baş başa bırakacağız.

Farklı bir firma tarafından çıkarılan oyunun ardından Arkham Knight için tekrar yaratıcı firma olan Rocksteady bünyesine dönen oyun ciddi bir kitleye hitap ediyor. Daha çıkmasının ardından bir gün geçmesine karşın birçok video ve materyale ulaşabilirsiniz. Bunlardan biride CandyLand isimli YouTube kanalı. Batman oyununu PC, Play Station 4 ve Xbox One konsollarında kıyaslayarak bir video paylaştılar. Burada hangi grafik detaylarının daha iyi olduğunu görmek bir nebze mümkün oldu.

Batman Arkham Knight, yayınlanan sistem gereksinimleri konusunda da oyunculara büyük bir handikap sağladı. İki üç kez değişen minimum sistem gereksinimleri PC oyuncularını resmen çileden çıkardı. Son darbe ise oyunun çıkmasına saatler kala yeni bir güncellemeyle yapıldı. Bu güncellemeye göre bilgisayarlarında AMD ekran kartı kullananların hoşuna gitmeyecek bir detay yer alıyor.

Geçen ay oyun için yayınlanmış olan sistem gereksinimleri tamamen doğrulandı. Bu sistem gereksinimlerine sahip oyuncular için bir problem yok. Tek problem AMD ekran kartı kullanan oyuncuların modelleriyle ilgili. 2 GB olarak belirtilen AMD Readon HD 7950 model ekran kartı değişerek 3 GB AMD Readon HD 7950 modeline yükseltildi. Üstelik bu model değişikliği Batman Arkham Knight oyununu minimum detaylarda oynamak için gerekli. Ayrıca firma tarafından yapılan açıklamada nVidia ve AMD ekran kartları için yayınlanmış güncel sürümleri indirmelerini tavsiye etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir