Basket Dudes İnceleme

Basket Dudes oyunu, sıra dışı ve bir o kadarda eğlenceli basketbol oyunu… Basket Dudes ücretsiz bir oyundur.  Ücretsiz olarak da kayıt olabilirsiniz. Vakit kaybetmeden bende sizler için kayıt oldum ve oyunu bilgisayarıma indirdim. Browser tabanlı bir oyun olduğu için indirmeden de oynayabilirsiniz.

Oyunumuzun tanıtımına geçmeden ilk kayıt ve indirme işlemlerini sizlere anlatacağım.

Basket Dudes oyununa kayıt olmak için BURADAN  gerekli bilgileri doldurarak kayıt olabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Kayıt olduğunuzda karşınıza indirme seçeneği gelecektir. İstersenizde BURADAN oyunu indirebilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden oynamak için ise,  “Tarayıcı Üzerinden Oyna” butonuna tıklayarak Basket Dudes oyun dünyasına adım atabilirsiniz. Eğer oyuna ilk başlıyorsanız “Unity Web Player” eklentisini tarayıcınıza kurmalısınız. Unity Web Player eklentisinide BURADAN indirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra rahatlıkla Basket Dudes oyununu oynayabilirsiniz.

Biz de oyunumuzu indirip sizler için denedik ve ilk izlenimlerimizi ve geniş bir inceleme yaparak sizlere ulaştırmak istedik… Sözümüzü fazla uzatmadan Basket Dudes oyunun tanıtımına geçebiliriz.

Basket Dudes Hakkında Kısa Bilgi

Çok oyunculu online yani “free2play” basketbol oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Kendi takımınızı oluşturabilir ve online maçlar yaparak diğer oyuncularla rekabete girebilirsiniz. Basket Dudes’ta bir çok turnuvalara katılabilir ve bu turnuvalarda deneyim kazandıkça takımlarınızı geliştirebilecek ürünlere sahip olabiliriz.

Basket Dudes oyuna başladıktan sonra, takımınızın özelliklerini geliştirecek farklı opsiyonlar için sanal ürünler de alabileceğiniz farklı bir seçenekte mevcuttur. Dilerseniz gerçek para vererek bu ürünleri satın alabileceğiniz gibi, satın almadan da rakiplerinizle maç yaparak kazandığınız Basket Dudes puanlarıyla da bu ürünlere de sahip olabilirsiniz ve gelecek güncellemeden sonra sahip olduğunuz ürünleri diğer oyuncularla da takas edebileceksiniz.

BASKER DUDES GENEL BAKIŞ

Oyunu açtığımızda oyuna girebilmek için karşımıza E-mail ve şifre ekranı geliyor. Bu bilgilerimizi girip oyuna başlıyoruz.

İlk olarak karşımıza takım oluşturma ekranı geliyor ve buradan 4 adet takımdan (FOX, URBAN, BASTION, BRIGHT) birini seçiyoruz, seçerken sağ taraftan takımların güçlerine bakarak kendimize uygun olanı tercih ediyoruz.

-Kısaca bu takımları tanıyalım

*FOX Takımı:

Rakiplerini çeşitli savunma ve hücum hareketleriyle adeta yıldırırlar. Bu takımın oyuncuları hızlı ve zekidir. Tek tek her biri korkusuz ve sürpizlerle bizleri heyecanlandırıyor.

Atış: 2 yıldıız

Saldırı: 4 yıldız

Savunma: 3 yıldız

Teamwork: 3 yıldız

Hız: 3 yıldız

*URBAN Takımı:

Serbest oyun stiliyle dikkat çeken bir takım olarak ön plana çıkıyor. Takım oyunun dışında bir takım olmasından dolayı bireysel yeteneğe ve dayanıklılıklarına güvenen bir takım. Bu özelliklerini yüksek skor yapmaya çalıştığınızda inanılmaz sonuçları görebilirsiniz.

Atış: 4 yıldıız

Saldırı: 4 yıldız

Savunma: 3 yıldız

Teamwork: 2 yıldız

Hız: 2 yıldız

*BASTION Takımı:

En önemli özellikleri savunma yapmaktır. Rakip oyuncuların ataklarını kesme yetenekleri, rakipleri bir hayli yıldırabilir. Rakiplerinizin güçlü ataklarınızı durduracak şekilde oynarlar.

Atış: 3 yıldıız

Saldırı: 3 yıldız

Savunma: 4 yıldız

Teamwork: 3 yıldız

Hız: 2 yıldız

*BRIGHT Takımı:

Takımın son halkası ise yeteneklerini nasıl kullanacaklarını bilen ve zeki stratejilere sahip oyunculardır. Takımdaki çoğu kişinin yetenekleri düşük seviyenin azıcık üstünde olsa da, maça başladıklarında zirveye oturmak için elinden geleni yapabilecek bir takım.

Atış: 3 yıldıız

Saldırı: 3 yıldız

Savunma: 3 yıldız

Teamwork: 4 yıldız

Hız: 2 yıldız

Bu bilgileri gözden geçirerek bana uygun olan FOX Takımını tercih ettim. Sizde size uygun olan takımı seçip bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

– Takımınızı ve Logonuzu Ayarlama

Burada takımınızın adını, lakabını ve logosunu oluşturuyoruz. Ben takımın adını “MGTAILESI” , lakabı ise “MGT” olarak oluşturdum. Daha sonra 4 adet yazı tipi karakterlerinden birini seçiyoruz (Osaka Rockets). Sol taraftan ise takımımızın logosunu seçip, metin yazımıza renk vererek bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

– Takım Forması Oluşturma

Buradan takımınızın formasını oluşturuyoruz. Deplasman ve evimizde giyebileceğimiz forma şekillerini ve renklerini seçiyoruz. 3 adet forma şekli vardır. Dilediğinizi seçip renk vererek sonraki adıma geçiyoruz ve takımızı seçip rakiplerimizle maçlara başalayabiliriz.

 

-Oyun Modları

Oyun modlarında;  ipuçları, online oyna, tek oyuncu ve 3’lük atış düello olarak bizlerin karşısına geliyor.

İpuçlarında, adındanda anlaşılacağı gibi oyunu öğrenmemizi kolaylaştıracak bir çok bilgi bulabileceğimiz bir bölüm.

Online Oyna sekmesi, diğer oyuncularla oynayabileceğimiz gövde gösterisi yapabileceğimiz bir mekan konumunda.

Tek Oyuncu, tek başımıza becerilerimizi ve taktiklerimizi geliştirebileceğimiz bir mod.

3’lük Atış Düellosu ise diğer oyuncularla 3’lük atma yarışı yapabileceğimiz ve 3’lük konusunda ne kadar üstün olduğumuzu gösterebileceğimiz bir mod.

Yukarıda da bahsettiğim gibi oyun içerisinde bir çok ürünü alarak takımızı ve takımdaki oyuncuları geliştirebilirsiniz. Ayrıca oyuncuların şekillerini ve aksesuarlarını da, ister gerçek parayla isterseniz de oyun parasıyla değiştirebilirsiniz.

Oyunu kendi açımdan derecelendirmek gerekirse; oyun çok eğlenceli ve çok harika bir oyun. İlk başta biraz zorlansanızda takımınızı güçlendirdiğiniz vakit çok daha kolay oynayabileceksiniz. Oyunu bir kere de olsa indirip bir oynayın derim. Çünkü oyun gerçekten güzel ve bağımlılık yapabiliyor.

Oyunun künyesi

Tür: MMO RPG Spor

Yapımcı: Bitoon

Yayıncı: ArkArena

Oyunun Derecelendirilmesi

Oyuna genel olarak on üzerinden dokuz veriyorum.

Tek tek derecelendirme yapacak olursak, Grafik sistemine 9, ses ve müzik 8,5, oynanabilirlik 9, hikaye ve kurgu 8 ve son olarakda yapay zekaya ise 9 puan verebilirim.

Şimdilik sizlere aktarabileceğim bunlar. Bir sonraki oyun incelememizde görüşmek üzere….

MGTAILESI (MGT) Takımından Adonise…

 

BasketDudes Trailer (PC)

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir