Bard’s Gold Konsol İçin Çıkacak

bards gold

Bard’s Gold oyunu uzun zamandır oynanan bir platform oyunu olarak sizi geçmişe götürmeye davet ediyor. Kristal Piksel ödüllerinde en iyi anlatı dalında ödül kazanmış olan oyunun tek bir kişi tarafından geliştirilmesi ise oyunu daha önemli kılan detaylar arasında yer alıyor. Keza 4 ay önce Steam üzerinden yayınlanan bu platform oyunu 2 boyutlu ve RPG içerikleriyle bezenmiş olmasına karşın geniş çaplı bir hikâyenin içine sürükleme konusunda fazlasıyla başarılı.

Bard’s Gold oyunu bir goblinin çantada bulunan bir altını çalmasıyla başlıyor. Aile yadigarı olan bu altını geri kazanmak ve ait olduğu yere götürmek ise son derece zorlu bir parkurdan geçmenizle mümkün olacak. Hatırlayacağınız üzere Bard’a ait olan altının çalınması üzerine sürekli olarak kapalı kapıları açarak bir üst levele geçmeye çalışıyordunuz. 90’lı yılların oyunlarını anımsatan yapısıyla son derece ilginç bir fantastik dünyayla tanışma fırsatına erişebilirsiniz. Üstelik geçtiğimiz hafta gelen haberler neticesinde oyunun yakında konsollarda aktif olacağı bilgisi de alındı.

Sony ve Microsoft ile yapılan görüşmelerin devam etmesine karşın büyük bir yolun kat edildiği öğrenildi. Yani Bard’s Gold oyunu PlayStation 4, Xbox One ya da PS Vita gibi platformlarda görmemiz gerçekten yakın zamanda gerçekleşebilir. Oyun için söylenebilecek tek olumsuz kısmın ise bu sürecin ne kadar zamanda geçeceğinin belli olmamasıdır. Ancak tek kişinin geliştirdiği bir oyunu baz alırsak bu konuda da anlayışla yaklaşmak gerektiğini düşünebiliriz. Zira verilen emeğin oldukça üst düzey olduğunun altını çizerek yayınlanacak platformlara özgü bir oyunu geliştirmenin zorluğuna vurgu yapalım. Konsolların ardından ise Bard’s Gold oyununun uzun soluklu bir yolculuğunun başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Altını çizmemiz gereken bir diğer husus ise şöyle: Bard’s Gold tek kişi tarafından geliştirilmiş bir yapım. Bu sebeple oyunun yeni versiyonlarını hemen beklemek yanlış olur. Yine de PS4, PS Vita ve Xbox One sürümlerinin ilerleyen dönemlerde karşımızda olacağını bilmek sevindirici.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir