Bard’s Gold İsimli Yerli Oyunun Çıkış Tarihi Açıklandı

Bard's Gold İsimli Yerli Oyunun Çıkış Tarihi Açıklandı

Yerli oyun piyasasında ciddi bir yükselişin olduğunu görebiliyoruz. Bu bağlamda Bard’s Gold geçtiğimiz yıl Steam üzerinde aktif olarak oyunculara sunulmuştu. 2015 yılının ortalarında Steam’e giriş yapan oyunun aldığı yapıcı yorumlar ve bununla beraber üst düzey oyuncu kitlesi oyunun önünü açtı diyebiliriz. Şuan için Bard’s Gold oyunu tüm anlaşmaları sağlayıp konsollara gitmenin hazırlıklarını sürdürüyor. Oldukça zahmetli bir geliştirme dönemine sahip olduğunu söyleyen geliştirici Erdem Şen ise bu günlerin mutluluğunu yaşıyor diyebiliriz. Yayınlanacağı konsollar arasında PlayStation 4 ve Xbox One varken birde el konsolu olarak PlayStation Vita üzerinden çıkış yapacak. Tarihinden fiyatına tüm detaylar sunularak oyunculara duyuruldu.

Bard’s Gold tüm platformlarda oyunculara buluşmadan önce konsollara çıkan ilk Türk yapımı oyun olma özelliğine sahip olacak. Yani bir anlamda yerli oyun piyasasının gelişim noktasını bir üst potaya taşıyacak. Eski oyunlarda yaşadığınız o fantastik macerayı size geri verecek olan oyunda kaliteli piksel çizimler tercih edilmiş. Oyunun tür olarak slow-paced yani yavaş akışa sahip oyunlar arasında gösterildiğini söylemeliyiz. Oyunun anlık oynanabilirlik düzeyi yüksek olsa da oyun içinde olaylar yavaş akıyor ve daha fazla mücadele gerektiriyor. Bir bakıma oyuncuların nostaljik olarak önceden oynadıkları oyuna yönelmelerini sağlayacağını belirtmeliyiz.

Bard’s Gold Fiyatı

Bard’s Gold oyun fiyatı tüm platformlarda sabit tutularak 4.99 $ olarak satışa sunulacak. Aynı zamanda burada PS oyuncularının bir artısı olacağını da vurgulamak gerekiyor. Eğer oyunu PlayStation 4 ya da PlayStation Vita platformu için satın alırsanız direkt olarak diğer türünde de oynamaya hak kazanacaksınız.

Bard’s Gold çıkış tarihi içinse yapılan açıklama 17 Haziran 2016. Yaklaşık 10 gün sonra oyuna erişebilme imkanımız olacak ve bunu yalnızca 5 dolar ile yapabileceğiz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir