Baldur’s Gate Enhanced Edition’a Yeni Genişleme Paketi Gelecek

Baldurs-Gate-Enhanced-Edition-Android-gunceelleme

 Baldur’s Gate rol yapma oyunları arasında en sevilen serilerden biridir. Milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran oyun için Enhanced Edition versiyonunu kapsayan bir genişleme paketi yayınlanacağı duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir canlı yayınla tescillenen bu bilgi sonrasında meraklı bekleyiş ilk olarak detayların ne olacağı yönündeydi. Merakla beklenmeye başlanan Baldur’s Gate Enhanced Edition genişleme paketinin detaylarını sizler için derledik.

Siege of Dragonspead ismini taşıyacak olan paket oyuna yeni bir soluk getireceğe benziyor. Oyunun yayım haklarını elinde bulunduran Beamdog tarafından yapılan açıklamada net bir tarih verilmezken bazı detayları resmi olarak açıklandı. Oyuncuları heyecanlandırmaya yetecek kadar bilgi sunulan güncellemenin 2015 yılı içerisinde gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Baldur’s Gate Enhanced Edition üzerine gelecek olan genişleme paketi hikayeyi de derinden etkiliyor. Oyun senaryosunun devamlılığını sağlayacak olan bu paket ile 2012 kasım ayından bu yana sevilerek oynanan hikaye daha da beğenilir hale gelecek. Oyunun zorluk seviyelerine eklenen iki yeni bölüm olacağı netleşmiş. Yani artık oyun zorluğunu her oyuncu kendisine göre daha göreceli bir biçimde değiştirebilecek.

Zorluk seviyesinin yanı sıra Siege Of Dragonspead eklentisiyle beraber birçok yeni materyal oyuna dahil edilecek. Oyuna yeni başlayanlar için daha az aksiyonlu oyunu öğrenme sürecini mümkün kılacak olan genişleme paketi, profesyonel oyuncular için bol aksiyonlu bir hal alacak. Çarpışmalar konusunda daha detaycı bir güncelleme olacağı şimdiden konuşuluyor.

Genişleme paketine dair 4 adet görsel yayınlanırken Baldur’s Gate Enhanced edition Siege of Dragonspead eklentisinin taşıdığı tüm özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Düşmanlara karşı daha gizemli ve daha aksiyonlu çarpışmalar
  • Ruh çağıran Shaman karakter sınıfının eklenmesi
  • Birçok yeni eşya ve yeni görev
  • Oyuncuların Cross Platform desteğinin kullanılır duruma gelmesi
  • Keşfedilebilecek yeni alanlar, yeni düşman ve yaratıkların yanı sıra benzersiz ödüller.
  • Arayüz düzeltmeleri ve grafik geliştirmeleri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir