Avengers Oyununun İptal Edilmesi

avengers

Avengers oyununun iptal edildiği haberi oyun dünyasını resmen sarstı diyebiliriz. Marvel kahramanlarının Yenilmezler serisi olarak bilinen ve birçok filme, projeye konu olan serinin oyunu büyük bir ilgi çekmişti. THQ tarafından geliştirildiği öğrenilen ve Deadpool’dan önce başlanan Avengers oyunu ise iptal edilerek rafa kaldırılan projelerden birisi oldu. Hulk, Thor, Iron Man ve Kaptan Amerika gibi kahramanların gözünden sağa sola sıçrayıp, dev çekicimizle düşmanlara vurup hatta Iron Man olup semalara uçup düşmanları yok etmenin keyfine varmak heyecan verici olurdu.

Ne yazık ki bu konuda hala daha bir proje olmadığından ötürü bir Avengers oyunu oynayamayacağız. 2011 ve 2012 yılında aktif olarak geliştirilen ve birinci kişi bakış açısıyla sunulacak olan oyunun Marvel tarihindeki ilk kahraman oyunu olma özelliği dahi heyecan verici. Fakat bu oyunu oynamak için belki daha uzun süreler bekleyeceğiz.

THQ ilk etapta Unseen 64 ve Did You Know Gaming tarafından ortaya atılan projeyi bir üst profesyonel statüye geliştirerek tüm konsollar için tasarladığı ortaya çıktı. Xbox 360, PlayStation 3 ve PC sürümlerinin yanı sıra Wii U içinde çıkarılması beklenen oyun beklentileri üst safhaya çıkarmıştı. Aslında ilk etap olarak 2012 yılında yayınlanması beklenen fakat aksaklıklardan ötürü askıya alınan bir projeydi. Buraya kadar oyun severlerin merakla beklemesinin sebebi de aslen bu. Senaryosunu Brian Micheal Bendis yazılan oyunun temel hikâyesi ise Secret Invasion üzerinden ilerliyormuş.

Avengers oyununun geliştirme etabında bir şeylerin eksik olduğunu fark eden geliştiriciler olayı düzeltmek için bazı yollara başvurmuş. Daha iyi grafikler ve oynanabilirlik adına oyunun bütçesi arttırılmış. Ancak sonuç alınamayınca bu bütçeye böyle vasat bir oyun çıkarmak yerine tamamıyla iptal edilme kararı verilmiş. Avengers oyunu oynamak için daha uzun yıllar beklemek zorundayız gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir