At Zarını Kur Şehrini İlk Bakış

Modoo Marble isimli dünyada tamı tamına 15 milyon oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran ve ülkemizin önde gelen oyun firması Joygame tarafından At Zarını Kur Şehrini isminde yayınlanmakta olan bu oyun Joygame tarafından yayınlanmakta olan diğer oyunlar gibi tamamen Türkçe olarak siz oyun severlerin beğenisine sunulmuş Monopoly tarzında çok küçük bir istemci gerektiren bir oyundur.

Oyunda iki tür oynama seçeneği mevcut bunlardan birtanesinde bireysel olarak oynarken diğerinde takım olarak oynayabilirsiniz. Gelin bu hem bireysel hemde takım olarak oynanabilen At Zarını Kur Şehrini isimli oyunda oyuna başladığımızdan itibaren karşımıza neler çıkıyormuş bir göz atalım.

İlk olarak oyuna girmek için herhangi bir oda seçmemiz gerekiyor.

Oynamak istediğiniz odayı seçtikten hemen sonra eğer ki odayı siz kurduysanız oyuncuların hazır olmasını siz kurmadıysanız ise hazır olup oyunun başlatılmasını beklemek durumundasınız. Oyun başladığında ise karşınıza oyuna kaç kişi ile başladıysanız (Maksimum dört kişi) o kadar kart gelecektir. Kartların arka tarafında eğer ki oyuna dört kişi başladıysanız birden dörde kadar sayılar mevcut. bu kartlardan birisini seçip diğer oyuncularında bir kart seçmesini bekleyip ve tüm oyuncular kart seçimini yaptıktan hemen sonra ise kartlar ters dönüp kimin birinci, kimin ikinci, kimin üçüncü ve kimin dördüncü zar atacağını belirliyor.

Zar atan oyuncu atılan zarların sayısı toplamı kadar adım atabiliyor. Atılan adımlarda oyunun haritasındaki herhangi bir şehrin üzerinde durulduğunda o şehre arsa, ev, villa, otel ve şehir simgesi gibi yapılar yaparak diğer oyuncuların sizin yapılarınızın üzerinde konakladığında kira ücreti alabiliyorsunuz. Fakat ev, villa, otel, ve şehir simgesini inşa etmek için haritayı bir kaç defa tamamlamanız gerekmekte. Oyun tabi ki sadece zar atıp haritada ilerlemekten ibaret değil. Oyun haritasının sol alt köşesinde bulunan Issız Ada’ya düşen oyuncular bir kaç el haritadan ilerleyemeyip Issız Ada’da mahsur kalabiliyorlar. Bunun dışında haritanın 3. şehri olan Las Vegas da duran oyuncular yazı tura atarak para kazanabilir ya da kaybedebilirler. Oyunun haritasında bulunan şehirlerin yanlarında Şans kartlarıda bulunuyor bu şans kartlarının üzerinde duran oyuncular ise oyunda gerçekten ihtiyaç duyulan eşyaları kazanabilir ya da şans kartı şansızlık getirip sizleri Issız Ada’ya atabilir.

At Zarını Kur Şehrini isimli oyunun ilk bakış yazısında sizlere aktarabileceğimiz bilgiler bunlardı bizi takip ettiğiniz için sonsuz teşekkürü borç bilir takip etmeye devam etmenizi temenii ederim MmoGamesTurkiye.com ile kalın iyi oyunlar.

VOLFREDİE 

 

 

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir