Assassin’s Creed Syndicate İçin Tarihi Karakterlerin Ayrıntıları

assassins

 Assassin’s Creed Syndicate oyununun geri sayımı başlayalı oldukça uzun bir zaman oluyor. Konsollar için 23 Ekim tarihinde çıkış yapacak olan oyun PC içinde 19 Kasım 2015 tarihinde çıkmış olacak. Çıkışına sayılı günler kala yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başlıyor. Birçok konuda farklı ayrıntılar paylaşılan efsanevi serinin efsanevi son sürümünü oyuncular sabırsızlıkla bekliyor.

Sanayi devriminin tam ortasında yer alacağımız oyunda hangi tarihi karakterlerin yer alacağı konusunda birçok spekülasyon dolaşmıştı. Syndicate tarihi karakterler konusuna gelen açıklama ise birçok meraklı oyuncuyu tatmin edecek nitelikteydi. Bu açıklamayı aynı zamanda bir video ile taçlandıran yapımcı firma görsel anlamda harika bir iş çıkarmış gibi duruyor. Buna göre Assassin’s Creed Syndicate oyununda Alexander Graham Bell, Karl Marx, Charles Darwin, Charles Dickens, Kraliçe Victoria ve Florence Nightingale gibi tarihe damga vurmuş isimler yer alıyor.

Baktığımız zaman telefon ve benzer birçok icadı bulunan Graham Bell oyunda olacağını öğrendiğimiz ilk tarihi karakter. Bu listede belki dikkatleri en çok üzerine çeken isim ise Marx. Bildiğiniz üzere Karl Marx kapitalizmin düşmanı olarak hayatı boyunca para mal para döngüsünü çürütmek için emek harcamıştır. Listenin bir sonraki numarasında evrim teorisinin mimarı Darwin var. İlk 3 tarihi karakter bile birçok kişiyi oyuna fazlasıyla bağlayabilir.

Sanayi devriminde yazdığı kitaplarla ve çıkardığı eserlerle dikkatleri üzerine toplayan, yapılan eziyet ve işkenceleri en saf haliyle anlatan Charles Dickens adeta edebiyat dalını temsil ediyor. Günümüz modern hemşireliğini ortaya çıkaran ve bu günlere gelmesini sağlayan kişi olarak kabul edilen Florence Nightingale gibi bir ismin ardından Kraliçe Victoria yer alıyor. Kraliçe Victoria ise döneme damga vurmuş kraliçedir.

Tüm bu tarihi karakterleri tek bir oyunda görmek ve tarihe dokunmak şimdiden heyecan vermeye başladı. Assassin’s Creed Syndicate tarihi karakterleri merak ediyorsanız videodan tüm içeriğe ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir