Assassin’s Creed Syndicate İçin PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

 Assassin’s Creed Syndicate

Ubisoft tarafından geliştirilen Assassin’s Creed Syndicate oyunu için uzun süredir beklenen PC çıkış tarihi belli oldu. Diğer oyunlardan alışık olduğumuz bir durum var ki oda önce PC sürümünün sonra konsol sürümünün satışa çıkması. Ancak AC Syndicate için bu tam tersi olarak işliyor. Aslında bu durum birçok oyun severin kafasını karıştırmaya yetti. Özellikle Assassin’s Creed hayranlarının neden PC sürümünün daha geç çıkacağı hakkında sundukları komplo teorileri dudak uçuklattı.

Ancak tüm bu spekülasyonlara rağmen Ubisoft resmi bir açıklama yaparak duruma açıklık getirdi. Ubisoft için çalışan ve Kiev Stüdyo ürün müdürü olarak görev yapan Sam Kovalev bu durumun sebeplerini açıkladı. PC sürümü için geliştirilen ve günümüz oyun piyasasına göre optimize edilen bir oyun yarattıklarını açıkladı. Özellikle tüm oyuncuların rahatlıkla oynayabilmesi için stabilize edecekleri oyuna çok fazla özendiklerini belirtti. Yani Ubisoft çalışanlarının aslında bu yılki asli görevi Assassin’s Creed Syndicate oyununun PC’de sorunsuz oynanmasını sağlamaktı.

Bu açıklamalarla birlikte aslında konsolda oyunun çıkmasının oyunun satışını etkileyeceği de belirtildi. Aslına bakarsanız Assassin’s Creed için genel oyuncu kitlesi konsol oyuncularıdır. Ancak tabi ki PC oyuncuları da hiçe sayılamaz. Bu noktada PC oyuncuları içinde konsol niteliğinde bir optimizasyon sağlanmasının şart olduğu savunuldu. Buna dayanarak 1080p görüntü kalitesiyle 30 FPS düzeyinde bir PC formatı geliştirilmiş.

Bildiğiniz gibi Ubisoft, Assassin’s Creed Syndicate için çıkış tarihini Kasım olarak işaret etmişti. Aylar öncesinden gelen bu işaret aslında konsol değil PC çıkış tarihiymiş. Çünkü PS4 ve Xbox One konsolları için 23 Ekim tarihinde çıkacağı resmi olarak duyuruldu. PC içinse belirlenen tarih 19 Kasım olarak tescillendi. Aralarında 1 ay bile vakit olmamasına rağmen AC oyuncularının heyecanı olay yaratmaya yetti diyebilirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir