Assassin’s Creed Collection Çıkıyor Mu?

 assassin creed collecotr

Assassin’s Creed oyunu Ubisoft tarafından geliştirilen ve günümüzün en beğenilen serileri arasına girmeyi başarmış bir yapımdır. Son zamanlarda ise farklı bir iddia ile tekrar gündeme geldi. Assassin’s Creed Collection etiketiyle açılmış bir web sitesi akla son dönemlerde birçok oyunun çıkardığı koleksiyon paketinden sunulup sunulmayacağı sorularını getirdi.

Bildiğiniz üzere Uncharted; The Nathan Drake Collection, Resident Evil: Origins Collection, Halo: The Master Chief Collection, Borderlands: The Handsome Collection gibi çok sayıda örneğine rastlayabiliyoruz. Şimdilerde ise herkesin gözü tamamen rastlantı sonucu bulunmuş olan siteden doğan Assassin’s Creed Collection paketinin üzerinde diyebiliriz. Ubisoft tarafından 12 Aralık tarihinde kayıt altına alınan assassinscreedcollection.com adlı internet sitesi NeoGAF kullanıcıları tarafından fark edildi. Bu tespitin ardından hemen olay bloglara ve sosyal medyaya taşındı.

Şimdiye dek Ubisoft cephesinden ya da oyunun geliştiricilerinden bir açıklama yapılmasa da herkesin içerisinde bu dev oyun serisinin yenilenme isteği doğdu diyebiliriz. Farklı oyunların tekrardan düzenlenerek yeni nesil konsollara uygun hale geldiği günümüzde bir Assassin’s Creed koleksiyonunun da buna katılması hiç fena olmazdı.

Şuan için her ne kadar resmi bir açıklama olmasa da oyunun müdavimleri birçok oyun portalında çeşitli teoriler üzerine fikir yürütüyorlar. En sevilen karakter olarak Ezio Auditore da Firenze’yi kapsayacak olan oyunun serinin 3 oyununun karışımdan oluşturulacağı düşünülüyor. Bu oyunlar arasında ise Assassin’s Creed: Revelations, Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed Brotherhood oyunları yer alıyor. Yapılan tahminlere göre yeni çıkarılacak olan bu remaster versiyonu için PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına kesin gözüyle bakılıyor. Genel seri kapsamında düşünüldüğünde ise PC platformu da kaçınılmaz bir detay olacaktır. Sitenin sadece tedbir amaçlı mı alındığı yoksa yeni bir haberin mi çıkacağını öğrenmek için şuan top Ubisoft cephesine atılmış durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir