Assassin’s Creed Chronicles: India İncelemesi

Assassin's Creed Chronicles; India İncelemesi

Assassin’s Creed Chronicles: India oyunu birçok oyuncunun beklediği bir platform sürümü olarak çıktı. Ubisoft tarafından 2.5 boyutlu mini platform serisi olarak adlandırılan bu sürümlerde hatırlayacağınız üzere Assassin’s Creed Chronicles: China ile göz atabilmiştik. Bakıldığı zaman bir üst seviyesinin India sürümüyle bize ulaştığını söylemek mümkün. Ancak alıştığınız AC performansını beklememeniz konusunda sizi uyarmakta fayda var.

Öncelikle Assassin’s Creed Chronicles: India grafikleri tam anlamıyla oturmuş değil. Oyunun arka fonunda ya da detay kısmında sizin dikkatinizi çekebilecek birçok Hindistan usulü eşya ya da detay bulunabilir. Bunlar sanatsal anlamda ya da dikkat çekme algısında başarılı gözüküyor. Fakat oyun içindeki grafik kalitesini konuşacak olursak ciddi anlamda China sürümünün üzerine çıkılabilmiş değil.

Her oyunda biraz daha gelişmişlik bekleyen oyuncuların Assassin’s Creed Chronicles: India oynanabilirlik noktasında bunu görebileceğini söyleyebiliriz. Bir önceki Chronicles sürümüne nazaran daha akıcı bir oynanabilirlik var. Fakat bu seferde aksiyon sahnelerinde yaşayacağınız yapay zeka problemiyle karşı karşıya kalacaksınız. Birçok yerde iki kişilik korumalarla rastlaştığınızda bunlardan kurtulma şansınızın olmadığını iddia edebiliriz. Yani istediğiniz kadar başarılı bir ACC oyuncusu olun bu noktada zorluk yaşayabilirsiniz.

ACC: India oyunu ile aynı zamanda mantıksal hatalara takılma ihtimaliniz var. Öncelikle oyun içinde bir stabilizasyon sorunu olduğunu belirtmek gerekiyor. Açıkçası Assassin’s Creed Chronicles: India incelemesi pek keyifli geçti diyemeyiz. Ancak yine de AC serisi için denemek isteyen oyunculara önerilebilir. En basit şekliyle bir önceki sürüm olan ACC China ile arasında yalnızca oynanabilirlik için geliştirilmiş ek durumlar var. Bunun haricinde oyun gelişme yerine düşüş göstermiş. Ancak serbest mod ile gezmek Assassin’s Creed Chronicles: India oyunu için en zevkli detay diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir