Assasin’s Creed Rogue Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

assasins-creed-rogue-minimum-onerilen-sistem-gereksinimleri

Assasin’s Creed, birbirinden farklı seriler ile karşımıza çıkıyor ve 8.seri Rogue, bilgisayarlar için çıkış tarihi 10 Mart olarak belirlendi. Black Flag serisinin bir sonraki aşaması olarak karşımıza çıkan oyun 3-4 ay önce oyun konsolları için piyasaya çıkmıştı. Herkeste konsol olmadığı için PC için çıkacak zamanı ise herkes bekliyor. 18. Yüzyıl zamanlarında İngiliz Fransız arasında yaşanan yedi yıllık savaş sürecini konu almış oyununun ne kadar etkileyici olduğunu belirtmeye de gerek yok sanırım. Şimdii, bu güzel oyunun çıkmasına 1 aydan az zaman kala sizlere minimum ve önerilen sistem gereksinimleri hakkında bilgileri iletmek istiyorum.

Böyle kaliteli oyunun sağlam işlemci ihtiyacı olduğu düşünülebilir. İntel markası için Core 2 Q6600 işlemciye ihtiyacınız olacak, ama maksimum performans için İnter i5 s. Nesil bir işlemci yeterli olacaktır. AMD için ise, Athlon 2 X64 yeterli ama biraz daha iyi olması açısından Phenom X4 940 yeterlidir. Her ne kadar  2 GB ram yeterli gibi görünse de, şimdiki işletim sistemleri için 4 GB Ram daha uygun olacaktır. Oyunun en önemli parçası ekran kartı için Geforce GTS 450 modeli yeterli, bütün ayrıntılar daha net görebilmek için GTX 470 tavsiye ediliyor. AMD ekran kartlarına geçiş yapacak olursak, Readon 5670 minimum ihtiyaç, 5850 modeli ise önerilen modeldir. Dreicx 11 yüklü olması gerektiğini hatırlatmak isterim. Oyunun kurulabilmesi için 12 GB yüksel bir alan ihtiyacınız olacak.

Umarım sizin bilgisayarınızın da sistem gereksinimleri Assassin’s Creed Rogue için yeterlidir, ya da 10 Mart’a kadar kendinizi hazırlamaya başlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir