ArcheAge 1.2 Güncellemesi

ArcheAge Kore, geçtiğimiz haftalarda beta testinde olan oyun için, 1.2 güncellemesini yayınlamasının yanı sıra; İngiliz sunucularını da alfa testine açtı. Oyun yavaş yavaş kendini göstermeye başladıkça beklentiler daha da yükseliyor ama bundan bahsetmeden önce bakalım yeni güncelleme bizlere ne gibi sürprizler hazırlamış.

XL Games’in yapımcılığını üstlendiği oyunda şimdiye kadar aklınıza gelebilecek her şey değiştirilmiş. Açık dünya, canavarlar, yaratma sistemi, savaşma sistemi vb. Tüm bu güncellemeleri detaylarına kadar anlatmaya kalkarsam sayfalar dolusu yazı yazmak durumunda kalırım ki bunun sonucunda gözleriniz için bir doktora gitmek isteyebilirsiniz, tabii o kadar sayfa yazıyı okumaya cesaret ederseniz. Her neyse; Eşi benzeri olmayan yeteneklerimi kullanarak tüm bu güncellemeyi 4 maddeye sığdırdım.

1) Açık dünyada gerçekleştirdiğiniz serbest savaşlardan yani görev dışında gerçekleştirdiğiniz savaşlardan, oyun güncellenmeden önce yaptığınız savaşlara nazaran daha çok tecrübe puanı ve ganimet elde edeceksiniz.

2) Açık alanda öldürdüğünüz oyunculardan hiçbir kazanç elde edemezken 1.2 güncellemesinden sonra öldürdüğümüz her oyuncudan belirli tecrübe puanlarına sahip olacağız

3) Boss’lardan elde edilen ekipman ve kazanç 2 katına çıkarıldı böylelikle, silah ve iksir üretiminde kullanmak için aradığımız materyalleri daha kolay bulabileceğiz.

4) Tarım sistemi yeniden şekillendirilmiş ve seviye bazlı sistem eklenmiş. Tarım yapma yeteneğimizi geliştirdikçe daha fazla tecrübe puanı kazanmaya başlayacağız.

Güncellemeye biraz eleştirisel açıdan bakacak olursanız oyunun sanki farklılığını yitirmeye başladığını ve sıradan bir MMO olma yolunda ilerlediğini görebilirsiniz. Her halükarda yapımcılar, oyunu kusursuz bir hale getirene kadar her türlü yöntemi deneyeceklerini belirtiyor. Geçtiğimiz Mart ayında Doğudaki hayranlarını birbirine katan XL Games, evrensel güncellemeleriyle hatalarından ders çıkarmaya başlamış gibi görünüyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir