ArchAge’de Çiftçilik ve Hırsızlık!

Daha önce beta haberini yayımladığımız ArchAge oyununun iç yapısını daha iyi anlayabilmemizi sağlayan bir takım açıklamalar yapıldı. Öncelikle oyunda çalmak da var, kendi emeğinizle kazanmak da. Her karakter, kendi özel alanı için 2 adet korkuluk/çite sahip olabilecek. Bunları düzgün bir strateji ile yerleştirmek, siz ve çiftliğiniz için pek faydalı olacaktır.

Yasal Olmayan Çiftlikler

Çiftliğiniz ve sizin adınıza bazı genel ödemelerden kaçıp, daha yasal olmayan bir yerleşik hayat sürebilirsiniz. Ancak bu sandığınız kadar kolay olmayacaktır tabii ki. Kişisel alanınızın daralma riski de bununla beraber geliyor. Biraz daha çile çekebilirsiniz, ancak biz yine de yasal olan yolu seçmenizi öneririz. Baksanıza oyun bile bizi buna sevkediyor.

Yasal olmayan çiftlikler için en önemli husu ise, diğer oyuncuların keşfetmediği yerleri keşfetmek olacaktır. Keşfettiğiniz bölgeye bazı yapılar dikip, hemen kendi alanınız haline getirebilirsiniz. Aralarda boşluk oluşacak, parçaları alanlara gitmenizi önermeyiz. Tahmin edebileceğiniz gibi birden çok alanı kontrol etmeniz, siz ve karakteriniz adına çok zor olacaktır.

Çiftlik ve alan mücadelesini de PvP olarak yapacağız. Yani ne kadar hızlı olunursa, o kadar iyi olur.

Hırsız Var!

Siz de yapabileceğiniz gibi diğer oyuncular da çalma çırpmaya başvurabilir. Az önce de bahsettiğimiz gibi, çitlerinizi sizin en önemli güvenlik çemberiniz. Kendi alanınızı belirlediğiniz strateji ile korumaya çalışın. Birden çok yerden gelecek darbe ve saldırılara karşı her zaman hazırlıklı olun.

Hasatlarınıza, hayvan ürünlerinize göz koyanlar çok olacaktır. Sık sık takip etmeli, onları korumalısınız. Eğer çaldırırsanız, yapınızın gelişimi yavaşlar ve bu bağlamda sizin de seviyenizi etkiler.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir