Android Dünyasında Yeni Bir Oyun Heyecanı!

Android işletim sistemleri üzerinde oynanan oyunların nerede ise %99u gelişim aşamasında oyunlar. Çünkü işletim sisteminin yeni olması neden ile üzerinde oynanan oyunların da gelişmesi zaman almakta. Nerede ise 1980’lerde ortalığı kasıp kavuran flash oyun çılgınlığının bir benzerinin yaşandığı android işletim sistemlerindeki oyunların gelişmesi elbette bilgisayarlara göre hızlı olacaktı ki son zamanlarda ismini IOS işletim sistemlerinde duyuran The world ends you’nun solo remix 2012 sürümü bu sefer android işletim sistemlerine geldi. Gelişinin ardından, bu sayede android işletim sistemlerinde oynanan genel olarak flashvari oyunlara bir ciddiyette gelmiş oldu.

Oyun IOS işletim sistemlerinde de olduğu gibi son derece gelişmiş efektler ve ses dosyaları ile donatılmış. Bu bağlamda android işletim sistemlerinin genelinde var sayılan basit oyunlardan birkaç bin kulaç daha ilerde ve fiyat konusunda da bu durum geçerli. IOS ve diğer sürümlerinde de ortak satış fiyatı olan 38,00TRY lik ile değeri Google play store üzerinden oyunu temin edebilirsiniz. Fiyat olarak android işletim sisteminde düşüşe gidilmemesinin nedeni olarak da şirket tarafından yapılan açıklama: “ Tüm işletim sistemlerinde soundtrack olarak kullanılan 60 şarkıya eklemeler yapılarak sunulması ve oyuna mobil işletim sistemleri için ekran çözünürlülüğü desteği sunulmasıdır.”

Aksiyon oyunları diğer tüm oyunlara göre çok daha fazla hız ve performans gerektirir ve bu sebeple kullanılan oyunun android sürümü ve cihaz kalitesi önemlidir. Oyun işletim sistemindeki ekler sayesinde en yüksek performansı kazandırmak için görsel ve işitsel olarak desteklenmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir