Android Beceri Oyunu 1010! İncelemesi

android-beceri-oyunu-1010
1010! Bir kare üzerine yerleştireceğiniz çeşitli yapılara sahip parçaları bütün haline getirdiğiniz bir beceri oyunu. Son derece bağımlılık yapan oyun tetris mantığını taşıyor. Çocukluğumuzda elimizden düşürmediğimiz tetrisle günümüzde Android telefonlarımızla geri dönüyoruz.

Sadece parmak dokunuşlarımızla kontrol ederek yerleştirdiğimiz kutular dikey ya da yukarı tamamlandığında kayboluyor ve puanları topluyoruz.

1010! Bize her seferinde 3 tane ayrı şekil sunuyor. Bu 3 şekli ayrı ayrı sahaya yerleştirerek yok etmeyi amaçladığımız için son derece dikkatli olmamız gerekiyor. Aynı şekilde yerleştirdiğimiz parçaların arasında boşluk kalırsa ve saha yoğunsa yanarak en baştan başlıyoruz ve en yüksek skorumuzu egale etme şansını kaybediyoruz.

Oyun sonunda karşımıza gelen skor ekranında skorumuzu sosyal ağlar üzerinden paylaşmak mümkün. Bu sayede 1010! Oynayan arkadaşlarınızla kıyasıya bir yarış haline girebilir keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. İlk bakıldığında farklı bir yapıyla renkli küplerin olduğunu görüyoruz. Ancak oyunda renkler bir şey ifade etmiyor sadece farklı puanlar kazandırıyorlar. Sadece yatay ve dikey olarak hiç boşluk kalmadan bir satır doldurmanız o satırı silerek puan kazanmanız için yeterli. 1010! Oldukça sürükleyici bir oyun ve saatlerce başarılı olduğunuzda telefonunuzun şarjını sömürebilir.

1010! Genel anlamda toplu taşımada boş zamanlarınızda araç beklerken olan zamanı değerlendirmek için çok iyi bir seçenek. Dikkat etmenizi tavsiye ettiğimiz detaylar size sunduğu 3 parçayı kullanmak zorunda olduğunuz. O yüzden ilk parçayı kullanırken diğer ikisini nereye koyacağınızı kafanızda kurmalısınız. Ayrıca 9 kare kaplayan bir küp oyunda çok büyük bir tehlike. Denk geldiği zaman sığacağı bir alan yaratmanız şart. 1010! Böyle stratejik hamleleri düşünmenizi sağlayarak sizi müptelası edecek bir oyun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir