Allison Road İptal Edildi

allison road

Silent Hills oyununu hatırlamayan yoktur. Korku, gerilim ve bolca kanın yanı sıra kimisinin vahşet olarak nitelendirdiği bir projeydi. Oyun dünyasında her zaman yeri ayrı olacak bir yapım olduğunu da vurgulamadan geçmeyelim. Aynı o ayarda bir projenin hali hazırda geliştirildiğini daha önceden duyurmuştuk. Bu haber korku oyunu sevenlere özel olarak tasarlanmış Allison Road oyunu olarak karşımıza çıkacaktı. Bağış kampanyasında çok sessiz bir ilerleyiş katletmesine karşın hiçbir şekilde dikkat çekmek için çaba sarf etmedi. Sadece oyununun geliştirme sürecindeki fragmanını yayınladı ve olan oldu.

Bağışlar çok kısa sürede patlama noktasına geldi ve ciddi bir meblağ ile kampanya kapatıldı. Aldığı bağışla geliştirme işlemlerinde vites arttıran geliştirici ise halen daha bir yayıncı firma bulamamıştı. Ta ki geçtiğimiz aylara kadar bu süreç böyle devam etti. Lilith Limited şirketi tarafından verilen müjdeli haberin odağında ise Team 17 vardı. Team 17 tarafından anlaşılan oyunun geliştirme ve yayın hayatına yakın zamanda başlanacağı konuşuluyordu. Bizimde beklentimiz her geçen gün artarken oyuna dair merak duygumuz hat safhalardayken bugün tam ters köşe bir durum söz konusu oldu. Allison Road iptal edildi haberi resmiyete dökülerek resmi adreslerden duyuruldu.

Allison Road Neden İptal Edildi?

Allison Road oyunu doğruyu söylemek gerekirse gelecek vadeden oyuncular arasında bulunuyordu. Son dönemlerde fazlasıyla dikkatimizi çekecek olan bu tarz oyunların çıkışının E3 2016 fuarında yapılacağı belirtildi. Fakat hemen fuar öncesinde Allison Road oyununun iptali resmen oyun dünyasına bomba gibi düştü.

Kimsenin beklemediği bu duyuru ne yazık ki oyuncuların birçoğunun tepkilerine yol açtı. Şuan için elimizde sadece sadece Allison Road fragmanı kaldı. Onu da aşağıdan izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir