Alliance of Valiant Arms Oyun Modları

AVA Online

Unreal 3 üzerine kurulu Alliance of Valiant Arms, kısa adı ile AVA olarak bilinmektedir. MMOFPS oyunlarından olan AVA, savaşırken taktik geliştirmeniz gereken bir türdür. Avrupa Birliği ve Rusya arasındaki durumun giderek kritik hale gelerek savaş çıkmasını konu almaktadır. Görüntü kalitesi normal düzeyde, silahları, bölümleri modları ve haritaları açısında iyi düzeyde bir oyundur.

AVA oyununda silahlar tam anlamı ile gerçek gibi, üzerindeki en ufak parçaların ayrıntısına kadar işlenmiş. Yaptığınız savaşlardan kazacağınız deneyimler ile birlikte rütbenizi artırabiliyorsunuz.

AVA Online’da sahip olduğunuz ekipman ve silahları geliştirerek daha güçlü ve tehlikeli hale getirebilirsiniz. Şimdi sizlere 9 çeşit AVA oyun modları hakkında bilgi vermek istiyorum.

AVA Online Oyun Modları

İmha Modu: Birçok online oyunda olan, karşı taraftaki düşmanlarının hepsi yok edildiğinde ayakta kalan takım savaşı kazanır.

Bomba Modu: Conuter ve benzeri oyunlardaki gibi belirlenmiş alana bomba yerleştirilir, rakip de bombayı veya rakiplerini imha etmeye çalışır.

Escort Modu: Bu oyunda Avrupa, elindeki tankı stratejik bir görev için belirlediği noktaya götürmeli, Rus tarafı ise tank ulaşmadan önce onu yok etmelidir.

Convoy Modu: Rusya’nın elinde bulunan nükleer bir paket, Avrupa Birliği tarafından etkisiz duruma getirilmelidir.

Free All: AVA Online’daki bu bölüm diğer MMO oyunlarında olan deatmach ile aynıdır. Sahadaki herkes kendinden sorumludur, hayatta kalıp en fazla düşmanı öldüren kazanır.

Bastırma Modu: Uzun süre hayatta kalmanız lazım, birkaç kere yeniden dirilme hakkınız var, bu yüzden dikkatli olun.

Hakimiyet Modu: Kaleyi koruma modu olarak da bilinir. Takımlardan biri mekanını korurken diğeri de savaş açarak ele geçirmeye çalışacaktır.

Survival: Hakimiyet moduna benzer özellikteki survival modunda 1 canınız var, eğer ölürseniz oyunun bitmesini beklemek zorundasınız.

Kaçış Modu: Gruplardan biri bu modda hapishanedeki arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken diğer grup ise buna engel olmak zorundadır.

AVA Online’da grafikler iyi fakat seslendirmeler daha dikkat çekici olmuş. Oyunun oynayan gruplar haritalardan oldukça memnun. Pentium 4, 1 GB Ram, Geforce 6600 ekran kartı ve 1.5 GB boş alanınız varsa oyunu kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir