Alan Wake Geri Mi Dönüyor?

Alan Wake Geri Mi Dönüyor

 Alan Wake oyunu birçok oyun severin geçmiş dönemde akıllarına kazınan aksiyon oyunlarından biridir. İlk olarak 2010 yılında piyasaya sürülen Xbox 360 oyunu sonrasında PC platformu içinde çıkarılması uygun görülerek 2012 yılında platform anlamında zenginleşti. Böylelikle çok daha fazla oyuncuya ulaşma imkânı bulsa da güncelleme eksikliği ve oyuna dair herhangi bir ileri vade planı olmadığından sönüp gitti. Ancak halen daha aktif olarak oynayan çok sayıda oyuncusu olabileceğini belirtmeden geçmeyelim.

Yeni bir Alan Wake oyunu mu çıkacak söylentisinin ise tek sebebi bir NeoGAF kullanıcısı oldu. Avrupa Birliği Patent Veritabanı üzerinde oyunlar hakkında inceleme yapan kullanıcı Alan Wake 2 isminde bir patentin alınmış ve onaylanmış olduğunu fark etmiş. Bu durumu hemen diğer oyuncularla paylaşan kullanıcı gözleri oyuna tekrar çevirtti.

Daha önceden Max Payne serisiyle tanıdığımız, son günlerde ise çıkmak üzere olan Quantum Break ile adından söz ettiren Remedy Entertainment olayın tam olarak üzerinde duruyor. Çünkü stüdyodan Sam Lake daha önceden bir Alen Wake oyunu geliyor şeklinde açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

Alan Wake Devam Oyunu Mu Olacak?

Sam Lake tarafından yapılan açıklamalara göre Alan Wake 2 oyunu bir devam oyunu olarak tasarlanıyor. Ancak şuan için tam anlamıyla nasıl bir konsepte bürüneceği belli değil. Yani tam olarak herkesin fikrinin birbiriyle örtüştüğü bir geliştirme süreci başlamamış. Ancak stüdyo olarak bu konuda heyecanlı olduklarını ve bu geliştirme işlemini yapacaklarını röportajda bildirmişlerdi. Şuanda resmi olarak Alan Wake geri dönüyor haberi duyurulmamasına rağmen herkesin stüdyodan yakın zamanda bu tarz bir duyuru beklediğini söyleyebiliriz. Birçok oyuncuya göre söz konusu Alan Wake 2 oyunu ilk oyunun senaryosuna bağlı bir yan hikayeyle sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir