Aksiyon Oyunu Bloodborne İncelemesi

aksiyon-oyunu-bloodborne-incelemesi

Tam manasıyla aksiyon oyunu olarak adlandırılmamasına rağmen oyun içerisinde heyecanınızı sürekli taze tutacak olan bloodborne oyunu, gelecek yıllarda aksiyon RYO’lar için bir başyapıt sayılacağa benziyor. Aynı zamanda bloodborne oyunu için bir korku oyunu da diyemeyiz ancak, oyun sırasında pek çok kez korkulu anlar yaşayacak ve kahramanlarınızla birlikte ölüp ölüp dirileceksiniz!

Bloodborne oyununda göreceksiniz ki yerleştirilen parçalar; her düşman ve her tehlike tam da olması gerektiği gibi tasarlanmış. Yani şişirmeden çok zevkli bir oyunu sizlere sunmuş. Bunun yanında ölüm gerçeğini ortadan kaldırıp bunun yerine farklı ceza puanları uygulayan oyunu rakiplerinden ayıran bir diğer özellikte sizi isteseniz de istemeseniz de agresif bir havaya sokacak olması. Kaybettiğiniz Kan yakısı özelliklerinizi bulmak için farklı düşmanlara gitmek sizleri aksiyonun içine daha da sokacağa benziyor.

Bloodborne oyununun diğer iyi özelliklerinde birisi de karakter oluşturma platformu. Detaylı çalışmanıza olanak sağlayacak olan ve burun deliklerinde tutun da göz hizasına kadar istediğinizi yapabileceğiniz bu sistem Kore MMO’ları kadar kaliteli duruyor. Karakterinizi oluşturup oyuna başlarken de öldüğünüzü göreceksiniz. Ama evet, ölmeniz gerek çünkü ancak bu şekilde avcının rüyasına girebileceksiniz. Sizi karşılayacak olan sevimli kurtta bu macerada size ön ayak olabilecek arkadaşınız.

Oyun içerisinde Avcı’nın rüyasına en yakın yer ise Dark Souls II içerisinde bulunan Majula. Ayrıca burası oyundaki güvenli yerlerden ve alışveriş, eşya seviyelerinizi de artıracağınız yer. Oyun için en çok merak edilen şeylerden birisi de dönüştürülebilir silahlar oluşu. Oyun deneyiminizi daha iyi hale getirecek ve sizi bambaşka yerlere taşıyacak. Tüm bu anlattıklarımızı oyun içerisinde uyguladıkça ne kadar zevkli ve heyecanlı bir oyun olduğunuzu göreceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir