Aion Ücretsiz ve Türkçe Oluyor!

Gameforge, bu yıl AION’un ücretsiz olacağını açıklamış ve bu sözünü kısmen tutmuştu. Ücretli olarak çok fazla oyuncu toplayamayan oyun bir süre sonra free to play oyun modeline geçmişti. Şimdiyse AION F2P, farklı ülkelerde yayına girmeye hazırlanıyor. Bu ülkeler arasında MMO dünyasının önemli merkezlerinden biri haline gelen Türkiye’de bulunuyor. Türkiye için özel açılacak olan AION sunucularında oyuncular AION’u yüzde yüz Türkçe içerikle hiçbir ücret ödemeden oynayabilecek.

Gameforge ekibi, Türkçe istemci, tüm konuşmalar ve ekran metinleri de dahil tam 3.460.133 kelimeyi çeviriyor. Yaklaşık üç buçuk milyon kelimeyi Türkçeye çevirecek olan ekibin işi ne kadar sürecek bilinmez ama AION yetkilileri, oyun içeriğinin ülkelerin diline göre özenle çevrildiğini ve bu sayede oyun hikayesindeki heyecanın devam edeceğini belirtti.

AION 4.0 sürümüyle F2P olarak 5 milyonun üzerinde bir oyuncu kitlesinde ulaşmıştı. Bu oyuncuların arasında Türkler de bulunuyor. PvP ve PvE’ye eşit oranda önem veren MMO oyunu AION’un Türkçeye çevrilmesiyle oyunun forumları, yeni web sayfası ve destek ekibinin de Türkçeyi kullanacak olması da oldukça önemli. Tüm bunlarla birlikte AION’un ücretsiz sürümünün Türkçe dil desteğiyle Türkiye’deki oyuncu kitlesini katlayacağı tahmin ediliyor.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir