Aion Online Karakterlerinin Özellikleri

Aion online, Ncsoft firması tarafından yapılmış ve Türkiye’de ücretsiz olarak oynanabilen mmorpg oyunlarından biridir. Aion oyununu diğerlerinden ayıran en büyük özellik haritaların çok geniş olmasıdır. Birçok oyunda haritalar kısa olduğu için zevkiniz yarım kalabilir.

Aion oyununda en sevilen noktalardan biri de 10. Seviye itibari ile başlayan kanatlardır. Bu kanatlar sayesinde gideceğiniz yerlere kısa zamanda varabileceğiniz gibi düşmanlarınız ile havada savaşabilirsiniz.

Aion online oyununa başlarken 6 farklı sınıftan birini tercih etmeniz gerekiyor. Her sınıfta 2 tane uzmanlık alanı bulunuyor, 10. Seviyeden sonra sahip olduğunuz kanatlarla beraber bir de uzmanlık sahibi olacaksınız. Şimdi sizlere aion sınıfındaki karakterlerin özellikleri hakkında birkaç önbilgi vermek istiyorum.

Savaşçı; bu sınıfta seçebileceğiniz ilk karakter gladyatördür, bu karakterde birden farklı silahı kullanma imkanına sahip olursunuz. Aynı sınıfta bir de tapınakçı yer almaktadır. Bu karakter ile sağlam bir savunma, kuvvetli vuruşlar ve sağlık iyileştirme gibi özelliklere sahip olabilirsiniz.

Keşif Eri; bu sınıfta yer alan ilk karakter avcıdır. Bu karakter iyi bir ok, kılıç ve hançer kullanıcısıdır. İkinci karakter ise suikastçıdır, bu karakterimiz de yayları, kılıçları ve bıçakları kullanan en iyi askerdir.

Büyücü; fantastik severlerin seçebileceği sınıftır. İlk karakter ruh çağırıcıdır, bu özelliği ile düşmanların güçlerini azaltarak onları zayıf bir rakip haline getirir. Sihirbaz ise düşmanları yaptığı büyüler ile bozguna uğratır.

Papaz; bu sınıftaki ruhban karakteri dostlarını düşmanlardan korumak için büyü yapar. Kantor karakteri ise özel büyüleri ve sopası ile sağlık dağıtır.

Mühendis; bu sınıftaki ilk karakter nişancıdır, özellikleri ise uzun mesafedeki düşmanları silahları ile öldürebilmesidir. Etertek karakteri ise makineleri kullanma yeteneğine sahiptir.

Sanatçı; bu sınıftaki karakter ozandır, özellikleri ise manalarını saldırı, sihir ve şifa için kullanabilir. Bu sınıftaki 2. Karakter henüz aktif hale geçmemiştir.

Aion online oyunundaki sınıfların ve karakterlerinin özellikleri hakkında verdiğimiz bilgiler umarım yararlı olmuştur, milyonlarca kişinin oynadığı bu zevkli oyuna siz de zaman kaybetmeden dahil olmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir