Aika Online

[tabby title=”İnceleme”]

Sabırsızlıkla beklenen AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion) ,1 Kasım Perşembe günü 14.00’da “Kapalı Beta olarak”oyuncularına merhaba diyecek.
[enter]
[singlepic id=3183 w=560 h=360 float=center]
[enter]
“1000 vs 1000” parolası ile PvP tutkunlarına seslenecek olan AIKA Online, tam 4 gün sürecek kapalı betada oyunculara Aika Dünyası’nın gerçek anlamda keyfini çıkarabilmeleri için, (50 seviyeli karakterler ve full ekipmanlı çanta ile) kapalı beta keyfi sunacak ve ardından 5 Kasım Pazartesi günü 14.00’da sona erecek.AIKA Online Türkiye(Epic I Trisagion), Kale Kuşatması, Kutsal Taş Savaşları, Elter Arenası, Ölüm Maçı ve düzenli etkinlikleri ile oyuncularını tam anlamı ile PvP’ye doyuracak.
[enter]
[singlepic id=3184 w=560 h=360 float=center]
[enter]
AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion) oyuncularına birçokimkanı da ücretsiz olarak sunmaktadır. Örneğin sadece belli bir seviyeye ulaşıp, sonrasında yerine getireceğiniz zincirleme görev sonrası tamamen ücretsiz bir biçimde binek sahibi olabilirsiniz. Yine sadece görevlerinizi yaparak bir Pran (pet) sahibi olabilirsiniz.Client’i  500MB olan AIKA Online, görsel olarak oyuncularını tatmin edecek performans ile mmorpgseverleri kalbinden vuracak. Tamamen Türkçe olarak oynanacak AIKA Online Türkiye (Epic I Trisagion) aynı zamanda Türkçe seslendirmesiyle, keyifli ve anlaşılır bir mmorpgörneği olarak kendini gösterecektir.

Kapalı Beta Açılış Tarihi : 1 Kasım 2012 – 14:00

Kapalı Beta Kapanış Tarihi : 5 Kasım 2012 – 14:00
[enter]
[singlepic id=3185 w=560 h=360 float=center]
[enter]
HİKAYE

Zamanın çarkları dönmeye başlamadan çok önce, Yüce Tanrıça Aika, Arcan diyarını yarattı. Arcan; üzerinde yaşayan hiç kimsenin ölmeyi istemeyeceği güzellikteydi. Yarattığı ilk yaratık olan ‘Scinic’, yeryüzüne üç yüz yıl boyunca  hükmetti. Ancak ırk olarak, rekabetçi yapılarından ötürü  dünya üzerindeki kaosu durdurabilecek yeteneğe sahip değillerdi. Karmaşadan ve rekabetten sıkılan Scinicler, Aika’ya kendilerine yeni, sakin ve huzurlu bir hayat vermesi için dua etmeye başladılar. Scinicler sonsuz uykuyla ödüllendirilmek istemişlerdi.
[enter]
[singlepic id=3186 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Yaratıcıları, Sciniclerin dualarını kabul etmişti. Sciniclerin bu teklifiyle hayal kırıklığına uğrayan Aika, iyiliğin ve kötülüğün dengeli şekilde bölüştürüldüğü  İnsan’ı yarattı ve insanoğluna kendi medeniyetlerini kurma izni verdi. Ancak, zamanla insanoğlu gözden düştü ve acımasızca Arcan diyarını yok etmeye başladı.
[enter]
[singlepic id=3187 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Aika, bir kez daha hayal kırıklığına uğratılmıştı. Ancak, kendi yarattığı kullarını yok etmek istemedi. Kızgın bir anında, başka bir ırk olan Zerecaları yarattı. Zerecalar, Aika’nın özünden yaratılmışlardı. Aika, bir ihanet  daha yaşamak istemiyordu. Zerecaları, insan medeniyetine ceza olarak yeryüzüne yollamaya karar verdi. Kendi özünden yaratıldıkları için kısıtlıda olsa yaratma ve yok etme yeteneklerine sahiptiler. İşler karışıyordu.
[enter]
[singlepic id=3188 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Aika yarattığı onca yaratıktan sonra iyice yorgun düşmüştü.  Gücünün tükendiğini farkeden Zerecalar isyan bayrağını çektiler. Bu isyanı tek başına bastıramayacağını anlayan Aika,  Büyük Kahin Giovanni’den tüm insan ırkını, Lakia  bölgesine getirmesini emretti. Bu dönemde Zerecalar öylesine zalimleştiler ki insan nüfusu neredeyse tükenme noktasına geldi.  Zerecaların soykırımından kaçmak isteyen insanların tek çareleri  kıtanın uzak köşesinde bulunan Lakia bölgesiydi. Aika, tüm güçlerini kullanarak, insan ırkının devamı için bu  bölgeyi gökyüzüne taşıdı.
[enter]
[singlepic id=3189 w=560 h=360 float=center]
[enter]
SAVAŞLAR

Kutsal Taş Savaşları:

Kutsal Taş Savaşı, ulusları çok güçlü eşyalar olan kutsal taşların kontrolünü ele geçirmek için birbirleriyle yapmış oldukları amansız mücadeledir. Kutsal taşlara sahip olan ulusun vatandaşları güçlü bufflara sahip olur.
[enter]
[singlepic id=3190 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Kale Kuşatması:

Kale Savaşı düzenli olarak Cumartesi günleri 20:00 – 22:00 saatleri arasında gerçekleşir. Her ulustaki kale sahipleri (Mareşal ve klanı ya da ittifak klanlar) Lakia Kalesi’ni diğer klanlara ya da klan ittifaklarına karşı savunurlar. Eğer kale savunmasını geçip, Mareşalin bayrağını ele geçirirse, kalenin yeni hakimi olurlar. Ayrıca klanın ya da ittifağın lideri yeni Mareşal olarak atanır. Kale sahibi olan ittifak ya da klan ulusun politik, ordu ve ekonomi gibi alanlardaki politikalarını düzenler ve diğer ulusların yönetimleri ile ittifak,savaş, vb. konulardaki ilişkilerini düzenler.
[enter]
[singlepic id=3191 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Elter Arenası:

Elter Arenası’nda en fazla 100 kişiden oluşan iki takım birbirine saldırır. Ölen kişiler hazineler düşürür ve hayatta kalanlar bunları toplar. Beş farklı ulusta müsabakalar, dört farklı grupta ve günde iki defa gerçekleşir. Oyuncular burada gerçek güçlerini test edebilirler. Seviye dengesizlikleri için endişelenmeye gerek yoktur. Çünkü müsabakalar dört farklı seviyede gerçekleşir. Sistem arenaya girmek isteyen kişileri seviyelerine göre gruplar.
[enter]
[singlepic id=3192 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Sunak Savaşı:

Her ulus Verband Bölgesi’nde taş muhafızlar tarafından korunan ve gizemli taşlardan oluşan bir sunağa sahiptir. Ayrıca Verband’da dört muhafızın bir elmasın etrafında durduğu bölgeler vardır. Peki bu korumanın amacı nedir ? Aika’nın sunaklarının altında hangi hazine yatırıyor olabilir ?
[enter]
[singlepic id=3193 w=560 h=360 float=center]
[enter]
Ölüm Maçı:

Ölüm maçı, savaş alanının varsayılan oyun türüdür. FPS oyunlarındaki, “ Team Deathmatch” ile benzerlikler gösterir. İki farklı takım, birbiriyle belli puana ulaşmak için mücadele ederler. Ölüm maçını kazanmanın iki yolu vardır, ya maçın başında ayarlanan puanlara ulaşmak ya da süre bittiğinde en fazla puana sahip olmaktır.

[tabby title=”Ekran Görüntüleri”]

[nggallery id=136]

[tabby title=”Video”]

[tabby title=”Sistem Gereksinimleri”]

 Bileşenler Minimum Gereksinimler Tavsiye Edilen
 İşletim SistemiWindows 7, Windows 8, Windows 10Windows 7, Windows 8, Windows 10
 İşlemci (CPU)Core i3 2.4GHzCore i5 2.8GHz veya daha yüksek
 RAM4 GB8 GB
 HDD (Harddisk)72 GB
(Kurulduktan Sonra)

33 GB
(Kurulum Dosyası)

72 GB
(Kurulduktan Sonra)

33 GB
(Kurulum Dosyası)

 Ekran Kartı (GPU) 

Intel HD 4000

(2GB)

Nvidia GeForce GTX 660

AMD Radeon HD 7870

 [tabby title=”Nasıl Kayıt Olunur ?”]

Aika Online Hemen KAYIT OL

 

Resimli Anlatım için TIKLAYIN

Videolu Anlatım için TIKLAYIN

[tabbyending]

9 comments

 1. bu oyunu özellikle deneyeceğim. 8,2 puan biraz fazla gibi ilk etapta. daha henüz knightOnline gibi pvpleri sallayan bir oyun gelmedi. aman bu oyun güzel olsun birde g1’in eline vermesinler batırıyor oyunları…

 2. Genelde biz türklerin girdiği her oyunda hile hit yapar bakalım bu oyun nasıl karşılanacak…

 3. 1 kasım perşembe saat 14.00 da oyun açıldı bir hışımla içeri daldık, karakterimizi yarattık, öncelikle halen bu tip oyunlarda niçin knight online tarzı mause hareketi yapmazlar anladım ben isterim ki ben masue tam sağ yada sol yaptığımda ekran dönsün. sağa sola bakmak için ne gerek var şimdi sağ tık taparak mause çevirmeye. tabi bu benim zevkim diyeceksiniz ki bende böyle seviyorum. o zaman seçenek haline getirebilirler..
  iyi oyunlar diliyorum..

  1. Evet bu tür kontrol seçenekleri olsaymış daha iyi olurdu. Bence de söylediğin şekilde daha kullanışlı oluyor ama belki de Knight Online’dan alışık kalmışızdır. :)

 4. Oyun çok güzeldi ama yöneticileri işe yaramazdı oyunda son seviyeye gelmiş birisi olarak söylüyorum namalup vs lideriydim ama yöneticiler oyunu bok etti klan olarak bırakmak zorunda kaldık sonrasında da kapatmak zorunda kaldılar.Ama adam gibi sunucularla patlama potansiyeli yüksek bir oyun sadece bırezilya sw de bile 300k online var.

 5. Böyle dinsiz imansız müslümanı kafir edebilecek bir konusu olan oyunları oynamayın.
  “Yüce Tanrıça Aika, Arcan diyarını yarattı.” ne demek??????? şirk bu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir