Age of Wushu: Tempest of Strife

Heyecanla izlediğiniz aksiyon filmlerindeki dövüş sahnelerine doyamıyor musunuz? Bu soruya cevabınız “evet” ise tamda aradığınız yerdesiniz. Snail Games’in MMO oyunu Age of Wushu, arzuladığınız aksiyonu sizlere gümüş tepside sunuyor. Snail Games’in yayınladığı Age of Wushu’nun son genişleme paketi Tempest of Strife’dan bahsedeceğim.

Oyun içi geliştirmelerin yanı sıra grafikleri de elden geçirmiş Snail Games. Unreal Engine 3 grafik motoruyla birlikte tasarlanan yeni tapınaklar ve düzeltmeler sayesinde Age of Wushu dünyasının yüzüne nur inmiş tabiri caizse. Aşağıda gördüğünüz fotoğrafın sol tarafında yer alan resim Çin’deki Kaplan Kulesi anlamına gelen Tiger Hill’den alınmıştır, hemen yanındaki resim ise Snail Games’in Unreal Engine 3 motorunu kullanarak Age of Wushu evrenine dahil ettiği Kaplan Kulesi’dir.

Age of Wushu: Tempest of Strife’ın getirdiği yenilikler:

1) Three Emerging Sects: Vahşi Savaşçı ırkından: Beasts, Keşiş hanedanlığından  Xu ve Manor, Altın İğne mezhebinden Şifacı olmak üzere üç farklı kahraman yeni genişleme paketi ile kullanılabilir hale gelecek.

2) Three Hidden Forces: Efsanevi eğitim klanların dan olan: Shifting Flowers, Peach Blossom, Villainous Rootless kapılarını sadece belirli bir seviye ve ekipmana sahip olan oyunculara açacaklar.

3) Immersive Weather: Size 4 mevsimi yaşatacak hava olayları atmosfere katkısının yanı sıra yer yer size köstek olacak. Bulutlu bir havada karakterinizin görüş alanı kısıtlanacağından, rakibinize verdiğiniz hasar puanları da buna bağlı olarak düşüşe geçecektir.

4) School Betrayal: Karakterinizin belinde rüzgarla birlikte dalgalanan kuşağının rengini daha da koyulaştırmak ve yeni teknikler öğrenmek isterseniz yeni eklenen 6 efsanevi eğitim tapınaklarından birine katılabilirsiniz. 1. madde de bahsettiğim gibi bu 6 efsanevi eğitim tapınaklarından olan: Shifting Flowers, Peach Blossom ve son olarak Villainous Rootless klanların da eğitim görmek için belirli özelliklere sahip olmalısınız.

5) The Vagrants: Kendi kurallarıma göre yaşarım! diyenlerdenseniz, kendinize özgü yetenekler ve savaş teknikleri geliştirebileceğiniz bu yeni eklenti sayesinde, karakterinizi size sunulan seçeneklerin dışına çıkararak kendi belirlediğiniz yönde geliştire bilirsiniz.

6) Equipment Inscription: Büyük uğraşlar sonucu elde ettiğiniz bir kılıcı yada bir yayı başka bir oyuncunun da sahip olduğunu gördüğünüzde yaşayacağınız hüsranı engellemek için geliştirilmiş bu harikulade sistem ile beraber, sahip olduğunuz ekipmanlara kendi logonuzu, isminizi ve yahut isterseniz ekleyebileceğiniz yeni tasarımlar ile silahınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Uzak doğu kültürünün en çok ilgi çeken yanı olan dövüş sporlarını evinizde  oturduğunuz yerden yaşamak istiyorsanız, çare Age of Wushu.

Her sene Los Angels’da gerçekleşen E3 konferansında yayınlanmış; Age of Wushu ön gösterimi sizlerle iyi seyirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir