Age Of Mythology; Tale Of The Dragon Açıklandı

Age Of Mythology; Tale Of The Dragon

Bildiğiniz gibi Age Of Empires ile başlayan efsane sonrasında Yunan mitolojisi ve antik uygarlıklara yönelerek Age Of Mythology olarak devam etti. İşte oyun efsaneleri arasına girmiş olan o oyunun yeni versiyonu olan Tale Of The Dragon resmi olarak duyuruldu. Yeni oyunda bizi günümüz grafik motorları ve oyun konseptleriyle nasıl bir strateji oyununun beklediğini tahmin bile edemiyoruz. Tam 13 yıldan beri yeni sürüm çıkarmayan oyunda yaşanacak patlamayı az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.

Bundan tam 12 yıl önce daha bugünün popüler oyunlarının hiçbiri çıkmamışken bir genişleme paketi yayınlamıştı. O günden sonra oyuna herhangi bir ekleme, destek ya da güncelleme yapılmadı. Şimdiyse yepyeni bir genişleme paketi getirilerek Tale Of The Dragon isimli DLC aktif olacak. Böylece hepimizi Age Of Mythology rüzgarının savuracağı aşikâr bir durum gibi gözüküyor.

Henüz oyunun içeriğinin, oyun içi detaylarının ve çeşitli yeniliklerin hiçbiri için net bir açıklama yapılmadı. Bugünlerde yapılacak açıklamalara da pek fazla kulak asmamanız en mantıklısı gibi geliyor. Çünkü oyunun resmi internet ağlarında duyurduğu bir bilgi var. Age Of Empires için açılmış olan resmi Twitch kanalında bir yayın yapılarak duyurulacak olan oyunun tanıtımı da o an yapılacak. Oyun hakkında merak ettiklerinizi, yöneltmek istediğiniz soruları ve hastası olduğunuz oyunun yeni versiyonunu görmek için 2 Ekim 2015 tarihini beklemek zorundasınız. Yayın esnasında tüm soruları cevaplayarak size Age Of Mythology; Tale Of The Dragon hakkında tüm detayları verecek yetkililer karşınızda olacak.

SkyBox ile Forgotten Empires tarafından ortak projede geliştirilen Tale Of The Dragon DLC, Age Of Mythology oyununun çok farklı bir noktaya ulaşacağı düşünülüyor. Beklentilerin yıllar öncesinde başarılı olmasından ötürü çok yüksek olduğunu ifade etmekte fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir