Age Of Empires Tarzı Oyunlar (2020 Benzeri Oyunlar Listesi)

Age Of Empires tarzı oyunlar arayanlar için Age Of Empires benzeri oyunlar bulduk ve Age Of Empires tarzı oyunlar listesi hazırladık. Age Of Empires tarzı oyunlar sizin için mmogamesturkiye.com’da liste haline getirildi. Age Of Empires tarzı oyunlar listesi oyunlar açılıp kapandıkça güncellenir ya da yeni oyunlar oldukça eklemelere devam edilir. Siz de Age Of Empires tarzı oyunlar arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Hemen alttaki listeden Age Of Empires tarzı oyunlar bulabilir ve Age Of Empires’e benzer oyunları inceleyebilirsiniz. Age Of Empires benzeri oyunlar sizler için özel liste halinde! Lütfen Age Of Empires tarzı oyunlar başlığımıza yorumlarınızı iletmeyi unutmayın!

1- İkariam

Online strateji oyunu arayanlar için bulunmaz bir nimet olan İkariam! Hemen bir şeyler üretip kendini geliştirmek için oynamaya başlayabilirsin. Üstelik bu oyunun en büyük güzelliği indirmeden oynanabilen bir browser oyun olması. İkariam’a kayıt olup kendi adanızı kurup şehirleşmeye başlıyorsunuz. Başka yerlere saldırarak yağmalayıp kaynaklarınızı arttırıyorsunuz; bu da size birçok avantaj olarak geri dönüyor. Oyundaki temel amaç güçlü bir şehir yaratmak ve gelen saldırılara karşı kendinizi korurken iyi bir atak opsiyonu sağlamak. Yağmalar yaptıkça ve şehrinizdeki binaları geliştirdikçe, bilim vb. yollarla çok güçlü olabiliyorsunuz. Üstelik online ve tarayıcı üzerinden oynanan bir oyun olduğundan strateji severlerin ilk duraklarından biri olduğunu söylemek doğru olacaktır.

BURAYA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİR, KAYIT OLABİLİR, İNDİREBİLİRSİNİZ.

Ikariam [SOI] TR

2- Rise Of Nations
Aynı age of empires kadar eskilere dayanan geçmişi ile Rise Of Nation günümüzde hala tercih edilen strateji oyunlarının başını çekiyor. Big Huge Games’in yapımcılığını yaptığı oyun 20 mayıs 2003 tarihinde piyasaya sürüldü. Hem single player hem de multiplayer (çoklu oyunculu) oyun deneyimini destekleyen Rise Of Nation, bu oyununun üstüne 2004 yılında Rise of Nations: Throens and Patriots ve yine 2006 yılında Rise Of Nation: Rise Of Legends sürümlerini çıkardı.

3- Rome: Total War
22 Eylül 2004 tarihinde piyasaya sürülen Rome: Total War herhalde günümüzde hala en çok oynanan ilk 3 strateji oyunu arasına rahatlıkla girebilir. Yayınlanmasının üstünden 16 yıl geçmesine rağmen sadece steam üzerindeki resmi anlık oyuncu sayısı 1000-2000 arasında değişiyor. Eğer strateji oyunlarını seviyorsanız Rome: Total War bir şansı hak ediyor diyebiliriz.

4- Command & Conquer: Red Alert Serisi
1996 yılında çıkışını yapan ve Command & Conquer serisinin en sevilen oyunu olan Red Alert, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Tek oyunculu ve çok oyunculu oyun desteği sunuyor ve Yuri’s Revenge, Red Alert 2, Red Alert 3 gibi alternatifleri de bulunuyor. Yılları ise sırasıyla 2000, 2001 ve 2008’dir. Red alert 3 şu an steam üzerinden satın alınabiliyor ve 342 anlık oyuncuya sahip.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir