9 Dragons ve Sınıfları

9 Dragons ve Sınıfları

9 Dragons İnceleme

Online oyunlarda favori olmaya başlayan Uzak Doğu dövüşlerinin yer aldığı 9 Dragons, Çin Bölgesinde 9 hanedanın Kung Fu öğretmesi hikaye alınmış. Gamefirst aralığı ile yayınlanan oyunda 500 tane Kung Fu hareketinin yanı sıra 200’e yakın silah çeşidi de bulunuyor. Diğer MMORPG oyunlardan farklı olarak etkileyici dövüş skillerine sahne olabileceksiniz.

9 Dragons oyununa girdiğinizde aynı hesapta 3 tane karakter seçebilirsiniz. Bu karakterlerin cinsiyetlerini de kafanıza göre belirleyebilirsiniz ama unutmayın ki bazı klanlar, sadece erkek veya yalnıza bayan almaktadır.

9 Dragons oyununda 4 farklı sınıf seçebiliyorsunuz, ayrıca Kung Fu eğitimini alabileceğiniz 9 çeşit de klan bulunuyor. İlk etapta sadece 6 tane klandan birine dahil olabiliyorsunuz, güçlendiğiniz zaman diğer 3 klan açılıyor ve onlara katılabiliyorsunuz. Şimdi sizlere klanların içindeki 4 sınıf hakkında bilgi vermek istiyorum.

9 Dragons Sınıfları

Warrior: Diğer MMORPG oyunlarından tanıdığınız bu sınıf yakın mesafede durdurulamayan güçlü bir sınıftır. Kılıç ve bıçak ile düşmanlarına sağlam darbeler indirebilirler. Bu sınıfla dövüşürken fazla yaklaşmazsanız iyi olur.

Nuker: Chi Kung yani sihirli güçleri kullanan bu sınıf, düello savaşlarında özellikle rakipleri ile arasında mesafe tutabilirse çok etkilidir. Bu sınıf ilk başta sizlere çok güçsüz gibi gelebilir, ama üst seviyelerde öyle büyüleri var ki tek atışta birçok kişiyi yok edebilirsiniz. Tabi, böyle güçlü olmanın kötü tarafı da yakın mesafede çok etkisiz olmasıdır.

Hybrid: Bütün sınıfların özelliklerini tek başına kullanabilen sınıftır. Warrior gibi yakın mesafede iyi bir savaşçı, Nuker gibi uzak mesafede etkili bir büyücü, Healer gibi arkadaşlarına can veren biri de olabilir. Yakın dövüş konusunda sıkıntı yaşamasa da Warrior kadar sert vuruşları yoktur.

Helar: Klandaki arkadaşlarının canlarını yenilediği gibi düşmanların da güçlerini çekerek onları savunmasız bırakabilir. Düello savaşlarında iyi değildir ama klanların en çok aranan isimlerindedir.

9 Dragons oldukça zevkli ve değişik bir oyun. Yalnız takılmayı seviyorsanız tek başınıza keyifli dakikalar geçirebilirsiniz ya da arkadaşlarınızı davet ederek takım oyunu oynayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir