7 Days To Die İsimli Açık Dünya Zombi Oyunu Konsollar İçin Çıkacak

7 Days to Die İsimli Açık Dünya Zombi Oyunu Konsollar İçin Çıkacak

7 Days to Die oyunu PC oyuncularının genelde geride kaldığı oyunların zıttı olarak yalnızca onlara sunulan bir oyundur. Steam üzerinde 2013 yılından beri erişilmekte olan oyunun bir süredir konsola çıkma söylentisi sızıntı olarak dolaşıyordu. Ancak açıkçası ciddiye alınan söylentiler olmadığını belirtmek gerekiyor. Fakat artık sızıntı bilgilerin gerçeğe oldukça yakın olduğunu söylemek mümkün olabiliyor. Bunu bir kez daha 7 Days to Die ile görmüş olduk.

Telltale Games tarafından yapılan açıklamada PC oyuncularına sunulmuş olan bu oyunun konsol oyuncularına da sunulması için geliştirme çalışmaları başlamış. Ancak burada dikkat çekici bir diğer noktada oyunun geliştirme işlemlerinde Telltale pasif kalıyor. Farklı bir stüdyo tarafından geliştirilecek olan oyunun yalnızca Telltale Publishing etiketiyle satışa çıkacağı alınan bilgiler arasında. Dağıtım potasında devreye girecek olan Telltale PC oyuncuları arasında 1.5 milyonluk bir satış grafiğini deviren oyunun konsollarda da sevileceğine emin gözüküyor.

7 Days to Die Konsollar İçin Ne Zaman Çıkacak?

7 Days to Die konsol çıkış tarihi için henüz nokta atışı bir tarih belirtilmedi. Fakat Telltale dağıtım tarihine istinaden oyunun 2017 yılının Haziran ayında konsol oyuncularına sunulabileceğinden bahsediyor. Aynı zamanda oyuna ilişkin bazı netleşmiş bilgileri de çekinmeden oyuncularla paylaşmayı ihmal etmiyor. Bu yüzden de oyun çıkmadan bir kitleye hitap etmeye başladı diyebiliyoruz.

Özellikle 7 Days to Die co-op desteğiyle tek ekranda iki kişinin oynayabileceği, dolayısıyla arkadaşınızla arcade oyun türünü doyasıya yaşayabileceğiniz bir platform oyunu olacak. Üstelik RPG, shooter ve hayatta kalma türlerini harmanlayan oyun yapısı DayZ tarzında bir oyunun geleceğini işaret ediyor. Craft sisteminin yanı sıra birçok detayının geliştirilerek konsol için sunulacağı söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir