1000 Saat Ve 1 Milyonun Üzerinde Blokla Minecraft Yapı Rekoru

 Minecraft-1-milyon-yapi

Minecraft çılgınlığı tüm dünyada hız kesmeden devam ediyor. En son karşımıza çıkan şehirler, dev yapılar meraklı gözlerin ilgisini çekmişti. Ancak bu seferki çok başka bir durum diyebiliriz. Thorlar Thorlarian isimli bir Minecraft oyuncusu tam 24 haftasını ayırarak toplamda 1000 saati aşkın vakit geçirdiği yapıyı sonunda bitirdi. Twitch üzerinden düzenli olarak yayın yapan oyuncu son darbeleri paylaştığı video ile vuruyor ve sonrasında sanat eserine dönüşmüş oyununu insanlara sergiliyor.

Toplamda 1.128.960 blok kullanarak oluşturduğu bu dev eser için Kerrigan, Deathwing ve Diablo serilerinden etkilenmiş. Büyük bir tablonun bir kısmını resmetmeyi başarmış olan oyuncu şu günlerde popülerliğin keyfini çıkarıyor. Minecraft ile yapılabileceklerin sınırı yoktu, özgür bir oyun yapısına sahipti, bu yüzden bu kadar tutulmuştu. Ama gerçekten de pes dedirtecek kadar özenli bir çalışma yapılmış.

Ortalama olarak 1.000 saatten fazla zaman harcadığı oyun haritasının kaliteli bir görselini paylaşarak isteyenlerin hangi blokları nerede kullandığını görmesini sağlayan oyuncu hayretle takip ediliyor. 3.30 dakika civarında bir video paylaşarak her şeyin gerçek olduğunu ve gereksiz yorumlara gerek olmadığını baştan tescillemiş oldu. Video ortalarında dev yapının üzerinde gezinirken aslında ne olduğuna anlam veremiyorsunuz. Ancak yukarıdan baktığınızda ciddi bir sanat eserine bakmış oluyorsunuz.

Hiçbir mod çalışmayan orijinal server ile başardığı bu yapı ile sanıyoruz ki Minecraft rekorunu eline aldı. Şuana kadar 1 milyon blok üzerine çıkan olduğunu zannetmiyoruz. Yüksek çözünürlüklü yukarıdan çekim fotoğrafta yapılan sanat eserini incelerken oldukça heyecanlanabilir hatta gaza gelebilirsiniz. Minecraft ile önümüzdeki günlerde çok daha yaratıcı fikirler çıkacağına eminiz. Bir Twitter kullanıcısının paylaştığı ise insanları kahkahaya boğdu; ‘’Bu tabloyu milyon dolara satarsa o zaman görün siz.’’

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir