World of Warcraft Free to Play mi Oluyor?

Çok uzun yıllardır oyuncuların büyük beğeniyle oynadığı MMORPG oyunu World of Warcraft‘ın aylık abonelik sistemiyle hala birçok kullanıcısı bulunuyor. Birçok MMO oyunu abonelik sistemiyle oyuncularını kaybetmiş ve ardından Free to Play yani ücretsiz oynama sistemine geçmişti.

World of Warcraft’ın da geçtiğimiz aylarda oyuncu kaybı yaşadığı biliniyor ve oyunun test sunucularına gelen yeni yamayla (5.4 yaması) oyun içerisinde bazı değişikliklere gidildiği görüldü. World of Warcraft’dan gelen haberlere göre oyunda 5.4 yamasıyla birlikte oyun içi bir mağaza olacak ve bu mağaza içerisinde %100 XP bonusu gibi çeşitli eşyalar yer alacak. Şimdilik World of Warcraft’ın orijinal sunucularında bu türden bir uygulama görülmezken Blizzard yetkililerinden Zarhym’den bir açıklama geldi. Açıklamaya göre World of Warcraft’ın içerisinde mikro ödeme sistemine sahip yeni ödeme yolları aranıyor. Konuyla ilgili detaylı bilginin ilerleyen süreçte tüm oyuncularla paylaşılacağını belirten Zarhym, aslında oyunun bir yönüyle F2P gibi işleyeceğinin de sinyalini vermiş oluyor.

2 comments

  1. oooo hadi bakalım inş cidden sevindim bu habere.f2p olması cidden güzel olucak biz gibi eski oynayan ve hala yerinin dolmadıgına inananlara :) eksi yönü hile hurda olur gibi düşünülebilir ilk basta ama kimse 30 gb yükleyip hile acacagını yada hile acmak için 30 gb yükleyecegini zannetmiyorum :) büyüksün bliz amca.tekrardan teşekkürler bu güzel haber için :) saygılar

  2. Ama lütfen daha önceden para vermiş olup direk f2p den başlayanlar arasında bir fark olsun ben uzun zamandır para veriyorum . Ve birde oyun içi marketin açılması kötü olmuş ben kredi kartı ile ödeme yapamıyom ancak d&r den gamecard alıyom .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir