League of Legends: Katarina Şampiyonu Yenileniyor

League of Legends’de bir şampiyon daha yenileniyor: Katarina, the Sinister Blade

Son zamanlarda sürekli yeni güncellemeler yapılan League of Legends’de yine bir şampiyon yenileniyor. Bu yama ile klasik olan şampiyonlardan biri (Katarina, the Sinister Blade.) güncellenip gözden geçirilecek. Katarina, oyunda benzersiz özelliklere sahip bir şampiyon onu bu denli benzersiz kılan özelliklerinden biri ise mana kullanmaması ve süre tabanlı yeteneklere sahip olması. Ancak tüm bu özelliklerle bile Katarina şuanki haliyle savaşlarda büyük sıkıntı yaşayan bir şampiyon.

LoL ekibi Katarina şampiyonu için ne tür planlar yapıyor?

Yeni gelecek şampiyon güncellemesiyle birlikte Noxus’un bayan savaşçısı Katarina, oynanış şekliyle daha keyif verici bir hale getirilecek. Söz konusu olan zorluklar bir nebze azaltılacak bu da yetenek kitinin değişmesiyle gerçekleşecek. Ayrıca, Katarina şampiyonu için League of Legends ekibi yepyeni bir dış görünüş, yeni skill animasyonları ve büyü efektleri de hazırlıyor.

Katarina Şampiyonunun Yeni Yetenekleri:

Voracity (Passive): Şampiyon öldürdüğünüz zaman veya asist yaptığınız zaman Death Lotus yeteneğinin bekleme süresini (Cooldown) azaltır diğer yeteneklerin ise bekleme süresini sıfırlar.

Q – Bouncing Blades: Katarina düşmandan düşmana zıplayan bir bıçak fırlatır ve ekstra hasar verebilmek için onları işaretler. İşaretlenen hedefe normal saldırı ile ya da bir yeteneği ile saldırılırsa ekstra büyü hasarı verir.

W – Sinister Steel: Katarina hançerlerini etrafında döndürür ve etrafında yer alan düşmanlara büyü hasarı verir. Eğer hançerler bir şampiyona hasar verirse Katarina kısa bir süre için ekstra hareket hızı (Movement Speed) kazanır.

E – Shunpo: Katarina aniden hedeflediği alana hareket eder ve kısa süreliğine düşmanlarından düşük düzeyde hasar alır. Eğer hedef bir düşman ise Shunpo yeteneği hasar verir.

R – Death Lotus (Ultimate):Katarina bir bıçak fırtınası olur, eşsiz hızda etrafındaki üç şampiyona hançerler fırlatır. Hançerler büyü hasarı verir ve vurulan hedefin sağlık yenileme (Healing) oranını azaltır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir